• Odbierz prezent
Instrument Zmiana Kurs Czas Cena otwarcia Cena max. Cena min.
VOLKSWAGEN 0% 155.94 24.11 17:44 155.94 156.22 151.14 Kup Sprzedaj
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/VOW3/

Co to jest Volkswagen

Volkswagen to niemieckie przedsiębiorstwo motoryzacyjne, które działa nieprzerwanie od 1937 roku. W 2016 i 2017 roku koncern był największym na świecie producentem samochodów, którego sprzedaż utrzymywała się na poziomie 10 mln samochodów rocznie. Volkswagen wchodzi w skład niemieckiego indeksu DAX.

Kiedy powstał Volkswagen

Powstanie Volkswagena wiąże się z historią pierwszego samochodu, który powstał w fabryce tego przedsiębiorstwa. Chodzi o legendarnego Garbusa zaprojektowanego przez Ferdinanda Porsche. W 1933 roku Adolf Hitler zwrócił się do Ferdinanda Porsche, aby zaprojektował rodzinny samochód, który odciążyłby niewydolną niemiecką kolej. Ostateczny projekt zatwierdzono w 1938 roku, a produkcja seryjna modelu Garbus odbyła się w fabryce należącej do Volkswagen GmbH.

Udziały Porsche AG w spółce Volkswagen

Ponad połowę udziałów w spółce Volkswagen, a co za tym idzie kontrolę, posiada Porsche AG. Drugim największym akcjonariuszem spółki Volkswagen są władze Dolnej Saksonii, które posiadają 20% udziałów.

Produkcja elektrycznych Volkswagenów w Chinach

W 2018 roku Volkswagen rozpoczął produkcje samochodu elektrycznego Sol E20X w fabryce znajdującej się w Hefei na wschodzie Chin. Zasięg na jednym ładowaniu modelu E20X wynosi ponad 300 km. Volkswagen rozpoczął produkcję elektrycznego samochodu we współpracy z chińską firmą Jainghuai Automobil.

Gdzie kupić akcje Volkswagen

Volkswagen jest niemiecką spółką, dlatego bezpośrednio akcje Volkswagena możesz kupić za pośrednictwem domu maklerskiego regulowanego w Niemczech. W Polsce istnieje możliwość inwestowania w oparciu o notowania spółki Volkswagen dzięki instrumentom pochodnym takim jak CFD. Kontrakty różnicowe CFD pozwalają na inwestowanie bez konieczności posiadania całości kapitału na zabezpieczenie pozycji, ponieważ system opiera się na dźwigni finansowej. Pamiętaj, że przed otwarciem pozycji musisz zapoznać się z notowaniami Volkswagen online na żywo, które znajdują się na wykresie na górze strony.

Czy warto kupić akcje Volkswagen

Analiza techniczna pozwoli Ci na przewidywanie z pewnym prawdopodobieństwem jak zachowają się notowania akcji w przyszłości. Jeśli jeszcze nie wiesz co to jest analiza techniczna, koniecznie obejrzyj nasz darmowy kurs analizy technicznej. Pamiętaj, że każda analiza wykresu podparta wiadomościami ze świata, czyli analizą fundamentalną, zwiększy Twoje szanse na efektywny trading. Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej o inwestowaniu przeczytaj nasze materiały dotyczące analizy harmonicznej, overbalance, ichimoku oraz price action.

 

 

Lubisz nasze publikacje? Polub nasz fanpage

Jeżeli jesteś zadowolony z tego co robimy, możesz się nam odwdzięczyć dając like'a.

Zamknij

Koszyk