- O co chodzi w epickim Flipie?
- Co dalej z flipem Zaorskiego?
- Ile kosztuje apartament Zaorskiego?
Na czym polega epicki Flip?
W 2022 roku najbardziej rozpoznawalny polski spekulant nabył za 23 miliony złotych luksusowy apartament w prestiżowym budynku przy ul. Złota 44 w Warszawie. W listopadzie 2023 roku ogłosił plany sprzedaży apartamentu, które przekształcił w coś „epickiego”. Jego nowatorski projekt „Epicki flip” zakładał podział apartamentu na 20 000 mniejszych części, z których każda miała być sprzedana z wpisem do księgi wieczystej. Ta innowacja wywołała ogromne zainteresowanie i burzliwe dyskusje. Jeśli projekt by się powiódł, mógłby przynieść twórcy nawet 100 milionów złotych zysku.
Co się stało z epickim Flipem?
- Chciałbym poinformować Was – publikę i uczestników Epickiego Flipa, że podjąłem decyzję o ostatecznym zakończeniu eksperymentu z dniem 8.7.2024. - czytamy w oświadczeniu na dawnym Twitterze. - Niestety z przyczyn całkowicie ode mnie niezależnych nie jestem w stanie wywiązać się z terminów, dlatego szanując Wasz czas i pieniądze podjąłem jednostronną i ostateczną decyzję o zamknięciu projektu. - dodał Zaorski.
Inwestor postanowił uhonorować najbardziej lojalnych uczestników projektu. Inwestorzy, którzy pozostali zaangażowani do samego końca, otrzymają bonus w wysokości 44% rocznie. Oznacza to 22% bonusu za około pół roku uczestnictwa w „Epickim Flipie”. Te środki, wraz ze zwrotem pierwotnych inwestycji, zostaną wypłacone uczestnikom. - Nikt nie zostanie pominięty (również artystyczne pomysły i konkursy które ogłaszałem), proszę o bezpośredni DM instagram ze mną celem weryfikacji udziału w konkursie i ewentualnej wygranej. Nikogo nie pominę - podkreślał.
Zobacz także: Epicki Flip to nie nowość, Rafał Zaorski nie jest pionierem
Według użytkownika portalu X Jacka Gadzinowskiego, chociaż projekt Zaorskiego ostatecznie nie odniósł sukcesu, stworzył system, z którego różne osoby i firmy mogły czerpać korzyści. Oto niektóre z grup, które mogły skorzystać na „Epickim Flipie”:
- youtuberzy (nagrywając filmy) od 3 do 12 tys PLN per odcinek
- tik tokerzy zasięgi od 10 do 250 tys (co przełożyło się na subs i później ew. monetyzację/rozpoznawalność) np. 5-10 tys PLN film z lokowaniem produktu
- dziennikarze (na pensji lub działalności JDG) i mediaworkerzy (20-30 PLN za artykuł)
- sprzedawcy mieszkań z segmentu „off market”, zwiększyli swoją rozpoznawalność i ofertę (3-7% min od sprzedanego mieszkania), czyli lekko 100-200 tys PLN za transakcję
Więcej przeczytasz tutaj:
Zobacz także: Rafał Zaorski odpowiada na zarzuty. Epicki Flip - mity obalone?
Apartament Rafała Zaorskiego jest znów na sprzedaż
Po upadku projektu "Epicki Flip" spekulant zdecydował się sprzedać gigantyczną posiadłość w tradycyjny sposób. Zaorski miał nadzieję osiągnąć nawet 100 milionów złotych zysku, ale teraz może o takich kosmicznych wartościach zapomnieć. Według aktualnej ceny na portalu Morizon apartament przy ul. Złotej 44 jest wystawiony za 10 000 000 euro, co przy dzisiejszym kursie daje 43 130 960 złotych.
Warto jednak podkreślić, że Zaorski kupił biurowiec w 2022 roku za 23 miliony złotych, więc jeśli transakcja dojdzie do skutku, nadal przyniesie znaczący zysk. Jednakże już w październiku 2023 roku wyrażał zamiar sprzedaży za ponad 50 milionów złotych.
Na nową cenę za "Epickiego Flipa" zwrócił uwagę Mariusz Hojsa:
Komentarze
Sortuj według: Najistotniejsze
Nie ma jeszcze komentarzy. Skomentuj jako pierwszy i rozpocznij dyskusję