• Odbierz prezent
Zainteresuj się tym! Najnowsze wiadomości dotyczące kursów walut

Inflacja w Czechach mocno w górę! Jak reaguje korona czeska (CZK)?

2023-11-10 08:59 | Przemysław Tabor

Inflacja w Czechach wystrzeliła w górę! Po długim trendzie spadkowym zamiast kolejnego spadku jest mocne odbicie wskaźnika CPI rok do roku. To także więcej od prognozy.   W ujęciu rocznym inflacja w Republice Czeskiej wyniosła 8,5% To o 1,6 punkta procentowego więcej niż przed miesiącem Jakie ..

Kurs korony czeskiej (CZK) - co dalej po decyzji banku o stopach?

2023-11-02 14:29 | Przemysław Tabor

Stopy procentowe w Czechach pozostały na tym samym poziomie. Czesi są coraz bliżsi obniżek stóp, ale nie stało się tak jeszcze w listopadzie. Czy ruch ze strony CNB pojawi się w grudniu? Mamy nowe prognozy.   Czeski bank centralny zdecydował o wysokości stopy procentowej Zdania analityków przed ..

Kurs korony czeskiej (CZK) – prognozy po decyzji o stopach procentowych

2023-09-28 14:55 | Piotr Rosik

Analitycy są mocno podzieleni co do perspektyw dla korony czeskiej. Sytuacja gospodarki nad Wełtawą jest skomplikowana. Do tego czeski bank centralny wydaje się cierpieć na rozdwojenie jaźni.   Czeski bank centralny na razie nie obniża stóp. Prezes CNB zapowiada, że bank pozostanie „jastrzębi” ..

Inflacja w Czechach znów spada! Co z kursem korony czeskiej (CZK)?

2023-09-11 09:06 | Przemysław Tabor

Sierpień przyniósł spadek stopy inflacji CPI w Czechach w odniesieniu do lipca. Wskaźnik uległ obniżeniu już siódmy miesiąc z rzędu ponownie przyjmując wartość jednocyfrową. Odczyt okazał się zgodny z prognozą, a czeska gospodarka jest na dobrej drodze do normalizacji wzrostu poziomu cen.   Dalsza ..

Kursy walut: notowania franka szwajcarskiego na rekordach wszech czasów; brytyjski funt w super trendzie wzrostowym! Czeska korona, rosyjski rubel w siódemce wspaniałych - raport

2022-04-18 10:56 | Internetowykantor.pl

Za nami trudny rok, naznaczony kolejny raz piętnem pandemii, do tego zaatakowany przez wirus inflacji. Rok, który nie był wolny od geopolitycznych zawirowań. Dwanaście miesięcy, z którymi każdy radził sobie, jak potrafił, jednak często z zupełnie różnym skutkiem, co szczególnie widać po rynk ..

Kursy walut 24.03.: sprawdź, ile wynosi dzisiejszy kurs franka (CHF), funta (GBP), jena (JPY), euro (EUR), dolara (USD), rubla (RUB)

2022-03-24 08:01 | PKO Bank Polski - Analizy Rynkowe

W środę złoty osłabił się pod wpływem wzrostu awersji do ryzyka. Kurs EUR/PLN wzrósł w pobliże 4,72 a kurs USD/PLN w pobliże 4,30 przy spadku kursu EUR/USD poniżej 1,10. Polskie MSZ podęło decyzję o wydaleniu 45 rosyjskich dyplomatów, z których część (wg ABW) miała pracować dla służ specjalnych, ..

Waluty: pękła psychologiczna bariera na kursie euro do franka (EUR/CHF); dolar (USD/PLN) przebił już poziom 4,50 złotego! Kolejne spadki na giełdach i kolejne rekordy na ropie

2022-03-07 10:03 | Maciej Przygórzewski

Ukraina wciąż dzielnie broni się przed rosyjską inwazją. Rynki jednak nie mają tego spokoju. Przecena trwa w najlepsze. Polska waluta jest absolutnie w odwrocie. Na giełdach kolejne spadki, a ceny ropy wybijają kolejne rekordy.   Co po weekendzie? Przed weekendem zgodnie z przewidywaniami części ..

Rollercoaster na parach walutowych: kurs euro sięgnął najniższych poziomów od 2011 roku; dolar w cieniu politycznych napięć; złoty pod presją! Zobacz oczekiwania na najbliższe dni

2022-01-25 20:35 | Millennium analizy i komentarze

Złoty próbował mocniejszego rozegrania w ubiegłym tygodniu. Przejściowo obniżył się do nawet 4,5070, jednak ostatecznie – każdego dnia – powracał w okolice poziomu 4,52, a więc rozpoczęcia większości sesji. W rezultacie – mimo widocznej chęci na umocnienie polskiej waluty – kurs EUR/PLN poruszał się ..
Zamknij

Koszyk