Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
profile icon
Reklama

Ważne informacje dla przewoźników i kierowców zawodowych. Rząd przyjął projekt zmiany w ustawie, Kosiniak-Kamysz zabiera głos

Wicepremier Władysław Kosiniak-Kamysz poinformował we wtorek, że rząd przyjął we wtorek projekt zmiany ustawy o delegowaniu kierowców w transporcie drogowym. Jak dodał, to wyjście naprzeciw oczekiwaniom polskich przewoźników drogowych.

Ważne informacje dla przewoźników i kierowców zawodowych. Rząd przyjął projekt zmiany w ustawie, Kosiniak-Kamysz zabiera głos
freepik.com
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Na konferencji prasowej po posiedzeniu rządu wicepremier, szef MON Kosiniak-Kamysz przyznał, że sytuacja polskich transportowców jest trudna z uwagi na zmieniającą się sytuację gospodarczą i ograniczenie możliwości wykonywania przewozów, ale też z powodu mniejszej liczby zleceń z uwagi na spowolnienie gospodarcze w Europie Zachodniej oraz nieuczciwą konkurencję.

"Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom środowiska przewoźników przyspieszamy wejście w życie elektronicznej informacji i rejestracji na temat przewozów dokonywanych przez transportowców z państw trzecich, spoza z UE" - powiedział Kosiniak-Kamysz. Dodał, że rozwiązanie to wejdzie w życie w listopadzie i m.in. spowoduje eliminację nieuczciwej konkurencji.

 


Partnerem portalu FXMAG jest Interactive Brokers. Załóż rachunek w IB w kilka minut i ciesz się najniższymi prowizjami na rynku już od pierwszej transakcji.


 

Reklama

 

Projekt nowelizacji ustawy o delegowaniu kierowców w transporcie drogowym oraz niektórych innych ustaw ma wprowadzić zmiany związane z implementacją do polskiego porządku prawnego unijnej dyrektywy, zgodnie z którą państwa członkowskie nie powinny móc ograniczać użytkowania na swoim terytorium pojazdu najmowanego przez przedsiębiorstwo mające siedzibę w innym państwie członkowskim, jeżeli pojazd został zarejestrowany lub dopuszczony do ruchu zgodnie z normami któregokolwiek państwa członkowskiego.

 

>> Czytaj także:  Fenomenalne odbicie na rynku nieruchomości. 80% wzrost w stosunku do ubiegłego roku

 

Znowelizowane przepisy umożliwią czasowe korzystanie przez przewoźników drogowych prowadzących działalność w Polsce z pojazdów zarejestrowanych na terytorium innego państwa UE. Nowela ma również zapewnić stosowanie "spójnej krajowej strategii egzekwowania przepisów dotyczących przewozów kabotażowych", czyli zarobkowego transportu ładunku pomiędzy punktami odbioru znajdującymi się w innym państwie członkowskim Unii Europejskiej lub EFTA niż kraj, w którym przewoźnik założył działalność gospodarczą.

Przepisy projektowanej ustawy zobowiązują również Główny Inspektorat Transportu Drogowego do corocznego przekazywania Komisji Europejskiej danych dotyczących kontroli przewozów kabotażowych w poprzednim roku kalendarzowym.

Reklama

 

(PAP)

 


PAP

PAP

Polska Agencja Prasowa Spółka Akcyjna – publiczna agencja prasowa, jedyna państwowa agencja informacyjna w Polsce. Zgodnie ze statutem do jej zadań należy uzyskiwanie i przekazywanie odbiorcom rzetelnych, obiektywnych i wszechstronnych informacji z kraju i z zagranicy. Agencja jest także zobowiązana do upowszechniania stanowiska Sejmu, Senatu, Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i Rady Ministrów, a także umożliwia innym naczelnym organom państwa prezentowanie swoich stanowisk w ważnych sprawach państwowych.


Tematy

transport drogowy Usługi transportowe rządprzepisy prawnelegislacjaKrajGospodarka (ogólnie)kosiniak-kamyszMON

sytuacja transportowców

polscy przewoźnicy

ograniczenie przewozów

spowolnienie gospodarcze

nieuczciwa konkurencja

elektroniczna rejestracja przewozów

transport z państw trzecich

eliminacja konkurencji

nowelizacja ustawy

delegowanie kierowców

unijna dyrektywa

pojazdy najmowane

przewoźnicy drogowi

zarejestrowane pojazdy

państwa członkowskie

transport kabotażowy

zarobkowy transport

działalność gospodarcza

Główny Inspektorat Transportu Drogowego

Komisja Europejska

kontrola przewozów

spójna strategia

UE

efta

normy rejestracji

Projekt ustawy

przepisy transportowe

wdrożenie dyrektywy

nowelizacja przepisów

spowolnienie w Europie

zmiana przepisów

przewoźnicy z UE

rynek przewozów

transport w polsce

ustawa o delegowaniu

prawo transportowe

egzekwowanie przepisów

strategia egzekwowania.

komentarze

Komentarze

Sortuj według:  Najistotniejsze

  • Najnowsze
  • Najstarsze

Nie ma jeszcze komentarzy. Skomentuj jako pierwszy i rozpocznij dyskusję

Reklama
Reklama