Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Transgraniczny e-commerce jeszcze łatwiejszy. Walutomat nawiązuje współpracę z Droplo

|
selectedselectedselected
Transgraniczny e-commerce jeszcze łatwiejszy. Walutomat nawiązuje współpracę z Droplo | FXMAG INWESTOR
pexels.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Walutomat, największa platforma wymiany walut w Polsce, oraz Droplo, platforma hurtowa B2B i B2C dla e-commerce, postanowiły zewrzeć biznesowe szeregi. W listopadzie spółki podpisały porozumienie, dzięki któremu klienci Droplo z branży e-commerce, marki D2C i konsumenci mogą korzystać z usług płatności walutowych.

Spółka Droplo to globalna platforma B2B i B2C dla sprzedawców online i hurtowni oraz producentów. Narzędzia firmy automatyzują proces współpracy pomiędzy dostawcami produktów i sprzedawcami oraz dbają o bezpieczną, a także dogodną dla konsumentów sprzedaż produktów z całej Europy. Z kolei Walutomat to nowoczesny fintech oferujący usługi wymiany walut i przelewów zagranicznych. Dostarcza także wygodne rozwiązania walutowe dla biznesu. Zaufało mu już prawie 550 tys. klientów, a jego obroty od początku istnienia firmy osiągnęły ponad 100 mld złotych.

Dzięki partnerstwie z Walutomatem użytkownicy Droplo zyskają możliwość wymiany walut oraz przelewów zagranicznych do ponad 50 krajów na świecie, w tym przelewów natychmiastowych w euro w ramach systemu SEPA Instant.

Profesjonalizacja i automatyzacja e-commerce w Polsce ma się dobrze, dzięki temu firmy potrafią elastycznie działać w zmiennym środowisku i adaptować się do nowej rzeczywistości. Wiele e-sklepów już zauważa, że aby gonić rynek, nie powinny się zamykać tylko na lokalne działania. Internetowy handel transgraniczny jest szansą, ale także wyzwaniem dla biznesów. Dzięki współpracy Walutomatu z Droplo wymiana walut będzie prostsza i korzystniejsza – mówi Miron Miesczak, dyrektor ds. Partnerstw Strategicznych Currency One SA, spółki zrzeszającej Walutomat.pl oraz InternetowyKantor.pl.

Reklama

Walutomat zapewnia również wysoki poziom bezpieczeństwa transakcji. Oferuje transakcje tylko z pełnym pokryciem środków, które dodatkowo zabezpieczone są autoryzacją SMS oraz zaawansowanym szyfrowaniem połączeń internetowych. Zakup produktów będzie możliwy dzięki wymianie EUR, USD, GBP, CHF nawet w 15 minut, a szybki przelew walutowy realizowany będzie w ok. pół godziny.

– Stawka jest wysoka, gdyż granice w handlu coraz bardziej się zacierają i coraz więcej konsumentów kupuje towar nie tylko w kraju swojego zamieszkania, lecz także na rynkach zagranicznych. W związku z ekspansją i potrzebą poszerzania dostępu do europejskich rynków dla naszych klientów dostrzegliśmy konieczność inwestowania w wygodne formy płatności walutowych – tłumaczy Tomasz Cincio, prezes zarządu Droplo.

Partnerzy rozpoczęli kooperację od promocji dla uczestników zarejestrowanych w serwisie Droplo. „50% rabat na start z Droplo” to oferta zniżki, dzięki której klient zapłaci o połowę niższą prowizję na pierwszą wymianę walut.

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Walutomat

Walutomat

Walutomat.pl jest najdłużej działającym polskim serwisem wymiany walut. Korzysta z niego pół miliona osób, które wymieniają waluty między sobą, po bardzo atrakcyjnych kursach. Serwis umożliwia także m.in. korzystne przelewy zagraniczne do ponad 40 krajów świata, czy natychmiastowe przelewy w euro – SEPA Instant.


Reklama
Reklama