Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
profile icon
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

W tym tygodniu w kraju dostaniemy szereg kluczowych miesięcznych publikacji makro. W poniedziałek NBP opublikuje dane o wrześniowej inflacji bazowej (bez żywności i energii). Szacujemy wskaźnik na 10,7% r/r. Dynamika m/m będzie prawdopodobnie największa w tym roku i wyniesie 1,4%.

 

 

W środę poznamy wyniki październikowego badania koniunktury konsumenckiej GUS.

 

Reklama

W czwartek GUS opublikuje dane o wrześniowej produkcji przemysłowej oraz o rynku pracy w sektorze przedsiębiorstw. Spodziewamy się dynamiki produkcji na poziomie 10% r/r, powyżej konsensusu (wg PAP 8,8% r/r). Cały czas utrzymuje się duża presja inflacyjna – oczekujemy PPI 25,6% r/r (konsensus PAP 25,5% r/r). W danych o wynagrodzeniach powinniśmy zobaczyć dalszą powolną redukcję dynamiki rocznej. Nasza prognoza na wrzesień to 12,1% r/r, przy konsensusie PAP 13,1% r/r. Po stronie zatrudnienia raczej nie spodziewamy się sygnałów pogorszenia koniunktury. Oczekujemy dynamiki 2,4% r/r (zgodnie z konsensusem). W piątek GUS opublikuje dane o sprzedaż detalicznej, która naszym zdaniem rosła w ub. miesiącu o 4,5% r/r (konsensus PAP 4,4% r/r), oraz o produkcji budowlano-montażowej (my 6,1% r/r, konsensus PAP 6,5% r/r). W piątek GUS przedstawi też wyniki październikowego badania koniunktury gospodarczej.

 

Za granicą w poniedziałek opublikowany zostanie październikowy indeks NY Empire State. Konsensus zakłada spadek z -1,5 do -4,3.

 

We wtorek publikowany będzie szacunek PKB dla Chin za 3Q22 plus wrześniowe dane o produkcji przemysłowej i sprzedaży detalicznej. W USA opublikowane zostaną wrześniowe dane o produkcji przemysłowej.

 

Reklama

W czwartek poznamy październikowy wskaźnik koniunktury Philly Fed. Poza tym uwagę będą przyciągały wydarzenia związane z polityką monetarną i fiskalną w Wielkiej Brytanii oraz notowania funta brytyjskiego i Gilts.


Dział Analiz Makroekonomicznych Alior Bank S.A.

Dział Analiz Makroekonomicznych Alior Bank S.A.

Treści przygotowane przez Dział Analiz Makroekonomicznych i Głównego Ekonomistę Alior Bank. Opracowanie zawierające codzienny komentarz najważniejszych wydarzeń makroekonomicznych w kraju i na świecie, analizę zachowania głównych par walutowych jak EUR-USD, EUR-PLN i USD-PLN oraz głównych rynków obligacji skarbowych w tym 10-letnich papierów dłużnych w Polsce, USA i Niemczech.


Tematy

gus co to gus sprawozdania gus inflacja

gus formularze

gus portal sprawozdawczy

gus dane ekonomiczne

gus dane makroekonomiczne

gus dane makro

gus dane o inflacji w polsce

gus dane o produkcji przemysłowej

gus dane o rynku pracy

gus dane o sprzedaży detalicznej

gus badanie koniunktury gospodarczej

gus pkb

pkb dla chin

PKB chin

ile wynosi PKB CHIN

pkb chin wykres

pkb chin na mieszkańca

komentarze

Komentarze

Sortuj według:  Najistotniejsze

  • Najnowsze
  • Najstarsze

Nie ma jeszcze komentarzy. Skomentuj jako pierwszy i rozpocznij dyskusję

Reklama
Reklama