Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Prognoza zysków: Fed oraz BoJ nie powinny zaskoczyć

|
selectedselectedselected
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

W bieżącym tygodniu obserwujemy w dalszym ciągu Altus ASZ Dłużny, Caspar Akcji Europejskich oraz Franklin U.S. Opportunities Fund N (acc) PLN z uwagi na publikację danych makro powiązanych z rynkami, na których inwestują te produkty. Dodatkowo po raz pierwszy na naszej liście obserwowanych pojawił się NN (L) Japonia. Powodem jest fakt, iż Bank Japonii (BoJ) podejmie decyzję ws. stóp procentowych. Może to mieć istotny wpływ na notowania funduszu opartego o akcje z Kraju Kwitnącej Wiśni. Zapraszamy na naszą cotygodniową prognozę zysków!

 

Co tydzień w poniedziałek będziemy dla Was publikować naszą listę obserwowanych funduszy. Pokażemy Wam, jak wydarzenia makroekonomiczne mogą wpłynąć na jej zawartość. Na koniec każdego miesiąca wskażemy, czy w badanym okresie na liście znalazł się fundusz, który warto dodać do swojego wirtualnego portfela.

Nasza aktualna lista obserwowanych prowadzona od 31.07.2017r. Utwórz swoją za darmo tutaj i prowadź obserwacje danych o funduszach razem z nami.

 

Reklama

FXMAG alternatywne prognoza zysków: fed oraz boj nie powinny zaskoczyć boj boe targeto.pl 1FXMAG alternatywne prognoza zysków: fed oraz boj nie powinny zaskoczyć boj boe targeto.pl 1

 

Inflacja ważnym wskaźnikiem dla EBC

Inwestorzy obserwujący wyniki funduszu Caspar Akcji Europejskich w tym tygodniu powinny śledzić m.in. poniedziałkowe (18.09, g. 11.00) dane dotyczące inflacji konsumenckiej w Strefie Euro. Ostatnie wstępne dane dotyczące tego odczytu wskazały wyższy od oczekiwań o 0,1 pp. wzrost. Albowiem według Eurostatu, zharmonizowanym indeks cen konsumpcyjnych (HICP) w strefie euro był w sierpniu o 1,5% wyższy niż przed rokiem. Warto odnotować, że to wciąż wartości niższe od oficjalnego celu inflacyjnego Europejskiego Banku Centralnego, który chce utrzymywać tempo spadku siły nabywczej euro w wysokości „blisko ale poniżej" 2% rocznie. Nie wydaje się zatem, aby odczyt ten wpłynął na korektę oczekiwań co do przyszłych działań podejmowanych przez Europejski Bank Centralny (ECB). W kontekście notowań funduszu Caspar Akcji Europejskich warto zwrócić również uwagę na odczyty PMI, zarówno dla przemysłu, jak i dla usług, w strefie euro. Dane te ukażą się w piątek (22.08), o godz. 10.00. Obraz wyraźnej poprawy makroekonomicznej w Europie ma szansę być kontynuowany. Ponadto warto zwrócić uwagę na Indeks instytutu ZEW Niemcy, wyniki sprzedaży detalicznej w Wlk. Brytanii, wybory parlamentarne w Niemczech oraz PMI w państwach europejskich.

Solidne dane PMI dla strefy euro, idące w parze z lekkim wzrostem inflacji konsumenckiej dla tego obszaru, powinny „popchnąć” notowania funduszu Caspar Akcji Europejskich na wyższe poziomy cenowe.

 

Wolne tempo podwyżek stóp w USA

Na wyceny funduszu z naszej listy obserwowanych Franklin U.S. Opportunities Fund N (acc) PLN, wpływ będzie miała tym razem decyzja w sprawie stóp procentowych i konferencja FOMC w USA (środa g. 20.00). Zgodnie z rynkowymi szacunkami z prawdopodobieństwem na poziomie 98,6%, stopy pozostaną w przedziale od 1,00 do 1,25%. Na rok 2017 przedstawiciele FOMC zapowiadali trzy podwyżki po 25 pb. każda. Póki co zrealizowali dwie, a szanse na trzecią (i to dopiero w grudniu) rynek kontraktów terminowych wycenia na zaledwie 41,5 proc. W kontekście notowań obserwowanego funduszu warto w tym tygodniu zwrócić jeszcze uwagę na pozwolenia na budowę domów i rozpoczęte budowy domów w USA oraz indeksy PMI, również oczywiście w Stanach.

Reklama

Odroczenie w czasie podwyżki stóp procentowych w USA powinno mieć pozytywny wpływ na wycenę Franklin U.S. Opportunities Fund N (acc) PLN.

 

Czy dane dot. produkcji i sprzedaży pomogą Altus ASZ Dłużnemu?

Na wyceny funduszu Altus ASZ Dłużny w aktualnym tygodniu będzie oddziaływać przewidziana na wtorek (21.09, g. 14.00) publikacja krajowych danych za sierpień o sprzedaży detalicznej (ma wzrosnąć o 7,15% r/r) oraz produkcji przemysłowej (ma wzrosnąć o 6% r/r) i budowlano montażowej (ma wzrosnąć o 24% r/r). Zdaniem ekonomistów stabilny wzrost produkcji będzie się utrzymywać w kolejnych miesiącach, głównie za sprawą dobrej koniunktury w gospodarce niemieckiej, jak również w coraz większym stopniu w związku z oczekiwanym odbiciem krajowych inwestycji. Z kolei wsparciem dla krajowej konsumpcji pozostaje przede wszystkim utrzymujący się na wysokim poziomie wzrost realnego funduszu płac.

Lepsze od oczekiwań odczyty powinny przełożyć się na wyższe wyceny obserwowanego przez nas funduszu.

 

Prawdopodobnie stopy w Japonii ciągle ujemne

Na wyceny funduszu NN (L) Japonia, wpływ będzie miała decyzja ws. stóp procentowych i konferencja prasowa BoJ, która odbędzie się w czwartek (21.09). Analitycy spodziewają się, że decyzja Banku Japonii w sprawie polityki pieniężnej nie okaże się dla rynków dużym zaskoczeniem. Tym samym decydenci z BoJ mają pozostawić główną stopę procentową na poziomie -0,1%.

Jeżeli BoJ będzie bardziej gołębi, wpłynie to pozytywnie na notowania funduszu NN (L) Japonia.

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Krzysztof Peć

Krzysztof Peć

Redaktor serwisu Targeto.pl i blog.targeto.pl, ekspert od prognoz dla rynków kapitałowych, autor analiz i podsumowań makroekonomicznych. Targeto.pl to serwis analizujący fundusze inwestycyjne dostępne na polskim rynku. Dostarcza narzędzia wspierające zarządzanie i kontrolę nad inwestycją oraz darmową wiedzę na temat inwestowania.


Reklama
Reklama