Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Pozytywne zaskoczenie zza zachodniej granicy. Produkcja przemysłowa rosła silniej niż oczekiwano

|
selectedselectedselected

Opublikowane dzisiaj dane dotyczące lutowej produkcji przemysłowej u naszych zachodnich sąsiadów są pozytywnym zaskoczeniem. W ujęciu miesiąc do miesiąca, produkcja przemysłowa w Niemczech wzrosła o 2,1% s.a., podczas gdy oczekiwania rynkowe kształtowały się na poziomie 0,3% m/m s.a. Lepsze od oczekiwań dane zza Odry mogą również pozytywnie wpływać na krajową produkcję przemysłową.

Pozytywne zaskoczenie zza zachodniej granicy. Produkcja przemysłowa rosła silniej niż oczekiwano
pexels.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Sprzedaż detaliczna w strefie euro w lutym spadła o 0,5% w ujęciu miesiąc do miesiąca, a miesiąc wcześniej wyniosła 0,0%, po korekcie z +0,1% - poinformował w komunikacie Eurostat, biuro statystyczne Unii Europejskiej. Analitycy spodziewali się -0,3% m/m.

Zamówienia w niemieckim przemyśle wzrosły w lutym o 0,2% m/m - podał Federalny Urząd Statystyczny w komunikacie.

Indeks cen żywności na świecie w marcu wzrósł do 118,3 pkt. ze 117,0 pkt. w lutym - wynika z danych Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (Food and Agriculture Organization of the United Nations, FAO)

Liczba nowych miejsc pracy w sektorach pozarolniczych w Stanach Zjednoczonych wzrosła w marcu o 303 tys. Oczekiwano zwyżki o 212 tys. Miesiąc wcześniej wzrost wyniósł 270 tys., po korekcie z 275 tys. - podał amerykański Departament Pracy.

Reklama

 

Zobacz także: Kiedy obniżki stóp procentowych w USA? – prognozy. Inflacja i rynek pracy mocno podzieliły Fed

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Dział Analiz Makroekonomicznych Alior Bank S.A.

Dział Analiz Makroekonomicznych Alior Bank S.A.

Treści przygotowane przez Dział Analiz Makroekonomicznych i Głównego Ekonomistę Alior Bank. Opracowanie zawierające codzienny komentarz najważniejszych wydarzeń makroekonomicznych w kraju i na świecie, analizę zachowania głównych par walutowych jak EUR-USD, EUR-PLN i USD-PLN oraz głównych rynków obligacji skarbowych w tym 10-letnich papierów dłużnych w Polsce, USA i Niemczech.


Reklama
Reklama