Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

NFP odbiera nadzieję inwestorom. Co przyniesie tydzień? - dr Przemysław Kwiecień

|
selectedselectedselected
NFP odbiera nadzieję inwestorom. Co przyniesie tydzień? - dr Przemysław Kwiecień | FXMAG INWESTOR
Materiał własny
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Wydarzeniem, które w minionym tygodniu przykuwało największą uwagę inwestorów była niewątpliwie publikacja raportu NFP za wrzesień. Wzrost zatrudnienia o 263 tys. przy oczekiwaniach na poziomie 255 tys. pokazuje, że Rezerwa Federalna nie ma żadnych argumentów w tym momencie, aby zmiękczyć swoje dotychczasowe stanowisko względem kształtu amerykańskiej polityki monetarnej.

To z kolei przekłada się na drastyczny spadek nadziei na tzw. pivot Fed, który wsparłby mocno przeceniony rynek akcji w Stanach Zjednoczonych. Podobnie niekorzystną wiadomością okazała się decyzja krajów OPEC o cięciu produkcji ropy naftowej. Spadek produkcji ma wynieść aż 2 mln baryłek dziennie, co doprowadziło do dynamicznego wybicia ceny ropy brent z szerokiego kanału spadkowego i testu okolic 98 USD za baryłkę. Sytuacja na rynku ropy jest też niezwykle ważna dla amerykańskiej administracji, która przygotowuje się do zaplanowanych na drugi tydzień listopada wyborów śródokresowych do Kongresu.

Zapraszamy na poniedziałkowy webinar, w którym skupiamy się na kluczowym temacie ostatnich dni - NFP odbiera nadzieję inwestorom!

 

W dzisiejszym webinarze:

  • Wrześniowe NFP - koniec marzeń o tzw. pivot Fed?
  • OPEC tnie produkcję - co to oznacza dla cen ropy?
  • Czy nastroje rynku zapowiadają punkt zwrotny?

 

Oglądaj online

 

Nota prawna XTB

 

Reklama

 

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


XTB

XTB

Jesteśmy jednym z największych na świecie brokerów Forex & CFD notowanych na giełdzie. Zapewniamy inwestorom indywidualnym natychmiastowy dostęp do rynków finansowych z całego świata. Posiadamy prawie 20 lat doświadczenia na rynku. W tym czasie otworzyliśmy oddziały w ponad 13 krajach, m.in. w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Chile i innych.


Reklama
Reklama