Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Kurs złota znowu próbuje podbić nieznane szczyty. Posiedzenie Fed dało mu siłę do walki

|
selectedselectedselected

Notowania złotego kruszcu ponownie testują poziom 2300 dolarów za uncję. Obrona tego wsparcia może okazać się kluczowa w krótkim okresie. Z drugiej strony przebicie tego poziomu otwiera drogę na 2200 dolarów. Na obecną chwilę bardziej prawdopodobnym scenariuszem jest utrzymanie tego wsparcia.

Złoto testuje wsparcie
depositphotos
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Notowania złota w ciągu ostatnich trzech miesięcy

Obraz zawierający tekst, zrzut ekranu, Oprogramowanie graficzne, Wykres

Opis wygenerowany automatycznieObraz zawierający tekst, zrzut ekranu, Oprogramowanie graficzne, Wykres

Opis wygenerowany automatycznie

Źródło: Terminal Bloomberg, 14.06.2024.

 

W ostatnim tygodniu najważniejsze było posiedzenie amerykańskiej Rezerwy Federalnej. Prezes J. Powell był bardziej jastrzębi od oczekiwań analityków. Projekcja członków Fedu wskazuje na wolniejsze tempo obniżek, niż jeszcze zakładali kwartał temu. Wciąż mamy szansę na pierwszą obniżkę w tym roku, ale nie jest to pewne. Jastrzębi Fed, to nie jest dobra informacja dla złota, przede wszystkim w tle ostatnich danych inflacyjnych, które były poniżej oczekiwań. Złoto jest silnie powiązane z realnymi stopami procentowymi i najlepiej radzi sobie przy spadku tych stóp.

Reklama

 

Zobacz także: Cena surowca, który może być szczególnie ciekawy dla polskich inwestorów, zaliczyła spektakularny wzrost! Analityk o sytuacji na metalach

 

Warto zwrócić uwagę, że jastrzębi Fed nie spowodował wzrostu rentowności amerykańskich obligacji skarbowych, które kontynuują spadki po pozytywnych danych inflacyjnych. Wygląda na to, że rynek nie do końca wierzy w narrację Fedu. Trudno mu się dziwić, ponieważ obecny okres pomiędzy ostatnią podwyżką w cyklu, a pierwszą obniżką, jest jednym z najdłuższych w historii. Fed może obecnie pozwolić sobie na wysokie stopy procentowe, dzięki silnej gospodarce i łagodnych warunkach kredytowych dla przedsiębiorstw, co zauważalne jest poprzez niskie marże kredytowe obligacji korporacyjnych. Dobre otoczenie rynkowe nie będzie trwało wiecznie, więc spowolnienie gospodarcze i idące za tym obniżki stóp to tylko kwestia czasu.

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Superfund TFI S.A

Superfund TFI S.A

Założony w 1996. Pierwszy fundusz hedgingowy dostępny dla inwestorów detalicznych na całym świecie. Jeden z najbardziej renomowanych na świecie dostawców funduszy działających w oparciu o własne w pełni zautomatyzowane systemy transakcyjne


Reklama
Reklama