Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Kalendarz wydarzeń makroekonomicznych: w tym tygodniu poznamy istotne dane z amerykańskiej gospodarki

|
selectedselectedselected
Kalendarz wydarzeń makroekonomicznych: w tym tygodniu poznamy istotne dane z amerykańskiej gospodarki | FXAMG INWESTOR
freepik.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Na czwartek zaplanowana jest publikacja wstępnego szacunku PKB w III kw. Oczekujemy, że sprowadzone do wymiaru rocznego tempo wzrostu PKB zwiększyło się do 2,3% wobec -0,6% w II kw. do czego przyczyniły się wyższe wkłady inwestycji i eksportu netto. Prognozujemy, że inflacja PCE ogółem zwiększyła się do 6,3% we wrześniu z 6,2% w sierpniu przy jednoczesnym wzroście inflacji bazowej do 5,2% r/r z 4,9% w sierpniu.

Oczekujemy, że wstępne zamówienia na dobra trwałe zwiększyły się we wrześniu o 0,6% m/m wobec spadku o 0,2% w sierpniu. Naszym zdaniem, dane o sprzedaży nowych domów (582 tys. we wrześniu wobec 685 tys. w sierpniu) potwierdzą niską aktywność na amerykańskim rynku nieruchomości. Uważamy, że indeks Conference Board (106,0 pkt. w październiku wobec 108,0 pkt. we wrześniu) oraz finalny indeks Uniwersytetu Michigan (59,5 pkt. wobec 58,6 pkt.) potwierdzą utrzymujące się słabe nastroje nastrojów gospodarstw domowych. Naszym zdaniem publikacje danych z USA w tym tygodniu będą neutralne dla rynków finansowych.

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Credit Agricole - informacje ekonomiczne

Credit Agricole - informacje ekonomiczne

Grupa Crédit Agricole – francuska sieć banków spółdzielczych, która w 1990 r. przekształciła się w międzynarodową grupę bankową. Crédit Agricole był początkowo spółdzielczą kasą rolników i z tego powodu jest często nazywany Zielonym Bankiem.


Reklama
Reklama