Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Kalendarz makro. Dane zza oceanu w centrum uwagi rynku

|
selectedselectedselected
Kalendarz makro. Dane zza oceanu w centrum uwagi rynku | FXMAG INWESTOR
freepik.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

W tym tygodniu poznamy istotne dane z USA. W piątek opublikowane zostaną dane o inflacji PCE. Oczekujemy, że zmniejszyła się ona do 2,8% r/r w listopadzie wobec 3,0% w październiku, przy jednoczesnym spadku inflacji bazowej do 3,3% r/r wobec 3,5% w październiku.

 

 

W czwartek poznamy z kolei finalny odczyt amerykańskiego PKB w III kw. Zakładamy, że sprowadzone do wymiaru rocznego tempo wzrostu gospodarczego ukształtuje się zgodnie z II szacunkiem (5,2%). Poznamy też dane o zamówieniach na dobra trwałe, których dynamika zwiększyła się naszym zdaniem do 4,5% r/r w listopadzie wobec -5,4% w październiku na skutek wzrostu zamówień w sektorze lotniczym oraz zakończenia strajków w przemyśle motoryzacyjnym. W tym tygodniu ukażą się również wyniki badań koniunktury. Prognozujemy, że zarówno indeks Conference Board (103,5 pkt. w grudniu wobec 102,0 pkt. w listopadzie), jak i finalny indeks Uniwersytetu Michigan (69,4 pkt. wobec 63,8 pkt.) wskażą na poprawę nastrojów amerykańskich gospodarstw domowych. Będzie ona wynikiem dobrej sytuacji na rynku pracy oraz spadku cen paliw w ostatnim czasie. Opublikowane zostaną również dane z rynku nieruchomości w USA. We wtorek ukażą się dane o nowych pozwoleniach na budowę (nasza prognoza wynosi 1453 tys. w listopadzie wobec 1498 tys. w październiku) oraz rozpoczętych budowach (1375 tys. wobec 1372 tys.), natomiast w drugiej części tygodnia poznamy dane o sprzedaży nowych domów (690 tys. wobec 679 tys.) i sprzedaży domów na rynku wtórnym (3,83 mln wobec 3,79 mln). Naszym zdaniem wskażą one na stabilizację aktywności na rynku nieruchomości na niskim poziomie. Uważamy, że publikacje danych z USA w tym tygodniu będą neutralne dla rynków finansowych.

Dane zza oceanu w centrum uwagi. Nastroje niemieckich przedsiębiorców namieszają  - 1Dane zza oceanu w centrum uwagi. Nastroje niemieckich przedsiębiorców namieszają  - 1

Reklama

 

Dzisiaj opublikowany zostanie indeks Ifo obrazujący nastroje niemieckich przedsiębiorców reprezentujących sektor przemysłu przetwórczego, budownictwa, handlu i usług. Rynek oczekuje, że wartość indeksu zwiększyła się do 87,7 pkt. w grudniu z 87,3 pkt. w listopadzie. Ryzyko w dół dla tej prognozy stanowią opublikowane w ubiegłym tygodniu indeksy PMI dla Niemiec (patrz poniżej). Uważamy, że publikacja wyników badań koniunktury w Niemczech będzie neutralna dla rynków finansowych.

 

Zobacz także: Gospodarka Niemiec - koniec marzeń o odbiciu? Najnowsze dane i reakcja kursu euro

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Credit Agricole - informacje ekonomiczne

Credit Agricole - informacje ekonomiczne

Grupa Crédit Agricole – francuska sieć banków spółdzielczych, która w 1990 r. przekształciła się w międzynarodową grupę bankową. Crédit Agricole był początkowo spółdzielczą kasą rolników i z tego powodu jest często nazywany Zielonym Bankiem.


Reklama
Reklama