Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Dynamika PKB w strefie euro spada. Co przyniesie nowy rok? [komentarz tygodniowy MAKROmapa]

|
selectedselectedselected
Dynamika PKB w strefie euro spada. Co przyniesie nowy rok? [komentarz tygodniowy MAKROmapa] | FXMAG INWESTOR
freepik.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Zgodnie z finalnym szacunkiem, kwartalna dynamika PKB w strefie euro zmniejszyła się w III kw. do 0,3% wobec 0,8% w II kw. (2,3% r/r w III kw. wobec 4,3% w II kw.), a tym samym ukształtowała się powyżej poprzedniego szacunku (odpowiednio 0,2% kw/kw i 2,1% r/r).

Obniżenie kwartalnej dynamiki PKB pomiędzy II kw. a III kw. wynikało przede wszystkim z niższego wkładu eksportu netto. Jednocześnie głównym źródłem wzrostu gospodarczego w strefie euro w III kw. były inwestycje, podczas gdy w II kw. była to konsumpcja.

Dynamika PKB w strefie euro spada. Co przyniesie nowy rok? [komentarz tygodniowy MAKROmapa] - 1Dynamika PKB w strefie euro spada. Co przyniesie nowy rok? [komentarz tygodniowy MAKROmapa] - 1

Podtrzymujemy naszą prognozę, zgodnie z którą PKB w strefie euro zwiększy się w 2022 r. o 3,2% wobec wzrostu o 5,2% w 2021 r., a w 2023 r. wzrośnie o 0,5%.

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Credit Agricole - informacje ekonomiczne

Credit Agricole - informacje ekonomiczne

Grupa Crédit Agricole – francuska sieć banków spółdzielczych, która w 1990 r. przekształciła się w międzynarodową grupę bankową. Crédit Agricole był początkowo spółdzielczą kasą rolników i z tego powodu jest często nazywany Zielonym Bankiem.


Reklama
Reklama