Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
profile icon
Reklama

Warszawski parkiet z mocnym spadkiem. Indeksy z GPW zanotowały przecenę

Środowe notowania na rynku warszawskim skończyły się spadkami głównych indeksów. WIG20 stracił 0,69 procent przy blisko 1,28 mld złotych obrotu, gdy indeks szerokiego rynku WIG oddał 0,33 procent z licznikiem pokazującym przeszło 1,49 mld złotych. Relatywnie lepiej poradziły sobie spółki o średnich i małych kapitalizacjach, których indeksy mWIG40 i sWIG80 zyskały – odpowiednio – 0,63 procent i 0,62 procent.

Warszawski parkiet z mocnym spadkiem. Indeksy z GPW zanotowały przecenę
pexels.com
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

W tym kontekście warto jednak pamiętać, iż na poprzednich sesjach tygodnia WIG20 był indeksem relatywnie silniejszym od rynku. Z perspektywy końca sesji widać, iż w pierwszej fazie koszyk blue chipów próbował kontynuacji trzydniowej fali wzrostowej, a kupujący byli zachęcani do gry odliczeniem przez niemieckiego DAX-a historycznego poziomu 18000 pkt. Szybko jednak impulsy wzrostowe zmieniły się w impulsy spadkowe i w środkowej fazie sesji to podaż była wspierania presją z otoczenia. Finalnie udało się uspokoić nastroje, a zamknięcie dwóch kierunków zaowocowało najłatwiejszym do grania scenariuszem konsolidacyjnym. Finalnie sesję można uznać za dzień skonsolidowania się rynku po trzydniowej zwyżce, która podniosła WIG20 o 3,80 procent.

 

W istocie, mimo wczorajszego spadku indeks WIG20 - w perspektywie tygodniowej – notuje wzrost o 2,41 procent, co owocuje zniesieniem znaczącej części zeszłotygodniowego spadku o 3,01 procent. Technicznie patrząc spadek i zamknięcie dnia w rejonie 2408 pkt. nie odbierają bykom ostatnich sukcesów na wykresie indeksu WIG20. W mocy pozostało wczorajsze wybicie wykresu nad linię oporu prowadzącą korektę, które zostało poprzedzone wcześniejszą obroną linii trendu prowadzącą październikowo-lutową falę wzrostową. Przewaga techniczna wróciła na stronę popytu i rynek jawi się jako dobrze ułożony, by testować  szczyt hossy wyrysowany w okolicach 2495 pkt. Wiele będzie jednak zależało od postaw giełd bazowych i jutrzejszych reakcji rynków na publikacje kolejnych danych makro z USA – dynamik inflacji PPI i sprzedaży detalicznej oraz liczby podań o zasiłki dla bezrobotnych.

 

Zobacz także: Cena bitcoin rośnie, a oni ciągle dokupują BTC. “Ten kraj nabiera rozpędu”

 


 

Reklama

Nie przegap najciekawszych artykułów! Obserwuj nas w Wiadomościach Google (GOOGLE NEWS)!  Obserwuj FXMAG>>

 


 


Adam Stańczak

Adam Stańczak

Przed rozpoczęciem współpracy z DM BOŚ szef analiz w jednym z biur maklerskich. Od kilku lat komentator Prosto z Rynku oraz twórca biuletynu Rynki walutowe i zagraniczne. Związany z rynkiem kapitałowym od lat 90-tych.


komentarze

Komentarze

Sortuj według:  Najistotniejsze

  • Najnowsze
  • Najstarsze

Nie ma jeszcze komentarzy. Skomentuj jako pierwszy i rozpocznij dyskusję

Reklama
Reklama