Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Toys ''R'' Us ulega presji gigantów e-commerce

|
selectedselectedselected
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Toys ''R’’ Us - amerykańska sieć sklepów z zabawkami i produktami dla młodzieży, ogłosiła bankructwo. W dobie rozwijających się i osiągających coraz lepsze wyniki sprzedażowe gigantów e-commerce, amerykański sklep nie daje sobie rady na rynku.

 

Powodem bankructwa jest zaciągnięty dług o wartości 4,9 mld dolarów. Firma musiała rozpocząć procedurę upadłościową, gdyż ostatnie zyski generowane były w 2013 roku. Od 4 lat jej działalność przynosi wyłącznie straty. Rosnąca presja ze strony konkurencji takiej jak Amazon, czy Aliexpress doprowadziła do bankructwa. Mimo decyzji o otwarciu sklepów internetowych, Toys ''R’’ Us, nie podołał wspomnianym gigantom.

Na świecie Toys ''R’’ Us ma ponad 1600 sklepów stacjonarnych. Jednakże bankructwem zagrożone są jedynie sklepy spółki amerykańskiej, te pozostałe zarządzane są przez inną spółkę zależną.

Reklama

Toys ''R’’ Us ma długą tradycję, sklepy istnieją od 1948 roku. Bezpośrednim zagrożeniem dla firmy na terenie USA są także wielkopowierzchniowe sklepy jak Sears i Macy’s.

 

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Estera Włodarczyk

Estera Włodarczyk

Absolwentka dziennikarstwa Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Interesuje się stosunkami gospodarczo-politycznymi oraz ich wpływem na światową ekonomię.


Reklama
Reklama