Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
profile icon
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Spis treści

  1. W tym tygodniu wciąż kluczowym tematem będzie wspomniana geopolityka
    1. W kalendarzu makro
      1. Na krajowym rynku rozkręca się w tym tygodniu sezon wynikowy:

        Główne indeksy na początku tygodnia lekko odbijały, w obliczu rosnącego prawdopodobieństwa do dyplomatycznego rozwiązania napięć wokół Ukrainy, po rozmowie prezydentów Rosji i Francji i zaproponowaniu szczytu Rosja-USA. Jednak poranne wzrosty szybko stopniały i ryzykowne aktywa powróciły do spadków.

        Szczególnie słaby jest krajowy parkiet, na którym indeks WIG20 traci nawet przeszło 3%. Pierwsza sesja tygodnia może jednak rządzić się swoimi prawami podczas nieobecności amerykańskich inwestorów ze względu na obchodzone w USA święto.

        W tym tygodniu wciąż kluczowym tematem będzie wspomniana geopolityka

        wokół której panuje wysoka niepewność, a co za tym idzie prawdopodobnie na rynkach utrzyma się podwyższona zmienność, choć im dłużej utrzymywany jest status quo i faktycznie niewiele się zmienia, tym prawdopodobnie płytsze będą kolejne nerwowe ruchy na wszelkie niezmieniające istotnie sytuacji doniesienia.

        Sytuacja rynkowa – napięcia wokół sytuacji na Ukrainie nie ustają - 1Sytuacja rynkowa – napięcia wokół sytuacji na Ukrainie nie ustają - 1

        W kalendarzu makro

        – w poniedziałek poznaliśmy już odczyty indeksów PMI dla usług i przemysłu w strefie euro i dla kluczowych europejskich gospodarek – przeważały zaskoczenia in plus względem konsensusu. Z krajowych danych pozytywnie zaskoczyła produkcja budowlano-montażowa, która w styczniu wzrosła o 20,8% r/r wobec konsensusu na poziomie +4,6%. We wtorek poznamy odczyt niemieckiego indeksu Instytutu Ifo, poza tym dominować będą dane z USA, w tym PMI dla usług i przemysłu, a także odczyty popularnych indeksów m.in. zaufania konsumentów Conference Board. W środę opublikowana zostanie krajowa stopa bezrobocia, inflacja HICP w strefie euro i wnioski o kredyt hipoteczny w USA. W czwartek dane z USA: wnioski o zasiłek dla bezrobotnych, odczyt PKB, sprzedaż nowych domów i zmiana zapasów ropy. W piątek publikacja niemieckiego PKB, a poza tym amerykańskie dane o zamówieniach na dobra bez środków transportu i na dobra trwałego użytku, dane o wydatkach i dochodach Amerykanów, a także publikacja indeksu Uniwersytetu Michigan. Poza tym w tym tygodniu wystąpi kilku członków Fed.

        Sytuacja rynkowa – napięcia wokół sytuacji na Ukrainie nie ustają - 2Sytuacja rynkowa – napięcia wokół sytuacji na Ukrainie nie ustają - 2

        Na krajowym rynku rozkręca się w tym tygodniu sezon wynikowy:

        w środę raport opublikuje Santander i Asseco SEE, w czwartek PKO BP, Allegro i ASBIS. W czwartek zakończy się również przyjmowanie zapisów w ofercie publicznej Vortex Energy. W piątek wyniki poda Livechat.

        Sytuacja rynkowa – napięcia wokół sytuacji na Ukrainie nie ustają - 3Sytuacja rynkowa – napięcia wokół sytuacji na Ukrainie nie ustają - 3


        Biuro Maklerskie Alior Bank SA

        Biuro Maklerskie Alior Bank SA

        Biuro Maklerskie Alior Banku prowadzi działalność maklerską na podstawie zezwolenia Komisji Nadzoru Finansowego. Jesteśmy bezpośrednim uczestnikiem Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Działamy jako wydzielona organizacyjnie jednostka w strukturach Alior Banku. Od początku działalności Biuro Maklerskie Alior Banku świadczy kompleksowe usługi w zakresie rynku kapitałowego, kładąc szczególny nacisk na profesjonalizm, innowacyjność, bezpieczeństwo, kulturę obsługi oraz rozwój alternatywnych kanałów dystrybucji.


        komentarze

        Komentarze

        Sortuj według:  Najistotniejsze

        • Najnowsze
        • Najstarsze

        Nie ma jeszcze komentarzy. Skomentuj jako pierwszy i rozpocznij dyskusję

        Reklama
        Reklama