Notownia indeksów europejskich
- Wskaźnik Stoxx Europe 600 zwyżkuje o 0,22 proc
- FTSE 100 rośnie o 0,11 proc.
- CAC 40 jest niżej o 0,06 proc.
- DAX idzie w górę o 0,47 proc.
Solaria Energia zwyżkuje o 4 proc. po raporcie finansowym spółki za I połowę roku.
Nel ASA spada o 8 proc. Firma Hy Stor Energia podjęła decyzję o zakończeniu rezerwacji mocy dla urządzeń elektrolizujących (o mocy ponad 1 GW).
Partnerem portalu FXMAG jest Interactive Brokers. Załóż rachunek w IB w kilka minut i ciesz się najniższymi prowizjami na rynku już od pierwszej transakcji.
>> Zobacz też: Mercom, PJP Makrum i Hydrotor wpłaca dywidendy w tym tygodniu. Co jeszcze wydarzy się na GPW?
We wtorek ważne dla graczy będą dane o inflacji w strefie euro
We wtorek ważne dla graczy będą dane o inflacji w strefie euro po tym, jak w poniedziałek prezes EBC Christine Lagarde powiedziała, że Europejski Bank Centralny jest coraz optymistyczniej nastawiony co do możliwości opanowania inflacji i weźmie to pod uwagę podczas podejmowania decyzji w sprawie stóp proc. w październiku.
Uczestnicy rynku ograniczają za to obstawianie tempa obniżek stóp procentowych przez Rezerwę Federalną po tym, jak szef Fed Jerome Powell stłumił nadzieje na bardziej gwałtowne luzowanie polityki pieniężnej za Oceanem.
Powell powiedział w poniedziałek, że niedawna obniżka stóp procentowych o 50 pb. nie powinna być interpretowana jako znak, że przyszłe ruchy będą równie agresywne. Jego zdaniem kolejne ruchy będą mniejsze, spodziewa się on dwóch obniżek stóp w tym roku, po 25 pb.
Uwagi Powella spowodowały, że traderzy swapów ograniczają już zakłady na duże obniżki stóp procentowych w USA.
Inwestorzy czekają teraz na piątkowe dane o zatrudnieniu w Stanach Zjednoczonych we wrześniu, aby uzyskać wskazówki dotyczące kierunku dalszych działań bankierów z Fed.
"Wciąż uważam, że globalne ryzykowne aktywa będą się dobrze zachowywać do koniec roku, ponieważ otoczenie makroekonomiczne i wzrost gospodarczy są bardziej odporne, niż się tego spodziewano" - mówi David Chao, strateg w Invesco Asset management.
"Narracja rynkowa przesunęła się z pytań o spowolnienie gospodarcze w USA na rozmiar i szybkość obniżek stóp procentowych do końca roku" - dodaje.
"Oczekujemy, że czwarty kwartał na rynkach będzie dość podobny do trzeciego - wyższa zmienność, ale mocne zakończenie" - mówi z kolei Emily Bowersock Hill, CEO w Bowersock Capital Partners.
>> Czytaj także: Polenergia podpisuje ważny kontrakt. Co z kursem akcji spółki?
Rynek walutowy, surwocowy i kryptowalut
Na rynku walutowym japoński jen jest wyceniany po 144,28 za 1 USD, w dół o 0,5 proc.
Euro jest po 1,1140 USD, stabilnie.
Rentowność 10-letnich UST wynosi 3,78 proc., bez zmian.
Bitcoin kosztuje 63.717,31 USD za token, niżej o 0,1 proc.
Złoto w dostawach spot kosztuje 2.643,68 USD za uncję, wyżej o 0,3 proc. i wobec rekordowych 2.685,58 USD zanotowanych 26 września.
Ropa WTI na NYMEX tanieje o 0,50 proc. do 67,83 USD za baryłkę, a Brent na ICE zniżkuje o 0,45 proc. do 71,38 USD.
(PAP Biznes)
Komentarze
Sortuj według: Najistotniejsze
Nie ma jeszcze komentarzy. Skomentuj jako pierwszy i rozpocznij dyskusję