Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Rosyjska inwazja na Ukrainę dominującym tematem na rynkach! Sezon wynikowy w USA zmierza ku końcowi

|
selectedselectedselected
Rosyjska inwazja na Ukrainę dominującym tematem na rynkach! Sezon wynikowy w USA zmierza ku końcowi | FXMAG INWESTOR
freepik.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Kluczowym tematem bieżącego tygodnia na globalnych rynkach jest wątek rosyjskiej inwazji na Ukrainę, która przynajmniej według amerykańskich doniesień staje się coraz bardziej prawdopodobna i może mieć miejsce już w tym tygodniu. Strona rosyjska neguje jakiekolwiek plany inwazji.

 

Cały czas podejmowane są dyplomatyczne rozmowy,

które jednak nie przekładają się na deeskalację konfliktu, trwa za to mobilizacja wojsk rosyjskich i opuszczanie Ukrainy przez dyplomatów i obywateli zagranicznych państw. Na początku tygodnia trwa zapoczątkowana w piątek, po niepokojących doniesieniach o możliwym rychłym wkroczeniu Rosji na terytorium Ukrainy, wyprzedaż ryzykownych aktywów, istotnie tracą europejskie indeksy akcji, a niemiecki indeks DAX dotarł do poziomów wsparcia, które skutecznie od roku chronią indeks przed głębszą przeceną.

Kolejnym tematem ciążącym zwłaszcza Wall Street i spółkom technologicznym jest rosnąca presja wywierana na Fed przez coraz wyższe odczyty inflacyjne

– rynki wyceniają już nawet podwyżkę stóp o 50 pb. w marcu, prognozy analityków sięgają nawet 7 podwyżek w 2022 r. W tym tygodniu przemówi kilku członków Rezerwy, a w poniedziałek odbędzie się nadzwyczajne posiedzenie Fed za zamkniętymi drzwiami, część uczestników rynku może spodziewać się przyśpieszonej podwyżki stóp procentowych już na tym posiedzeniu.

Rosyjska inwazja na Ukrainę dominuje nastroje na rynkach. Sezon wynikowy w USA zmierza ku końcowi - 1Rosyjska inwazja na Ukrainę dominuje nastroje na rynkach. Sezon wynikowy w USA zmierza ku końcowi - 1

W kalendarzu makro we wtorek krajowy odczyt PKB i inflacji CPI,

Reklama

a także publikacja PKB i produkcji przemysłowej w Japonii, publikacja niemieckiego indeksu instytutu ZEW, dane ze strefy euro o bilansie handlu zagranicznego i odczyt PKB, a także dane o amerykańskiej inflacji PPI. W środę dane z Chin o inflacji CPI, produkcja przemysłowa ze strefy euro i szereg publikacji z USA w tym: sprzedaż detaliczna, produkcja przemysłowa, wnioski o kredyt hipoteczny i zmiana zapasów ropy. W czwartek w kalendarzu dominują amerykańskie dane w tym z rynku nieruchomości, odczyt indeksu Fed z Filadelfii i wnioski o zasiłek dla bezrobotnych. W piątek publikacja salda rachunku bieżącego strefy euro, poza tym dominować będą krajowe dane o produkcji przemysłowej, a także z rynku pracy o wynagrodzeniach i zatrudnieniu.

Rosyjska inwazja na Ukrainę dominuje nastroje na rynkach. Sezon wynikowy w USA zmierza ku końcowi - 2Rosyjska inwazja na Ukrainę dominuje nastroje na rynkach. Sezon wynikowy w USA zmierza ku końcowi - 2

Powoli wygasa już sezon wynikowy w USA,

jednak w tym tygodniu poznamy jeszcze kilka raportów większych spółek, w tym: Nvidia, Walmart, Cisco, BHP, Deere i Airbnb. Na krajowym parkiecie sprawozdanie opublikuje Orange i Bank Handlowy.

Z pozostałych tematów

w środę Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej przedstawi wyrok ws. mechanizmu warunkowości, który uzależnia wypłaty z unijnego budżetu od przestrzegania praworządności. W piątek agencja ratingowa Fitch dokona przeglądu ratingu Polski, który w dużej mierze zależy od relacji z Unią Europejską.

Rosyjska inwazja na Ukrainę dominuje nastroje na rynkach. Sezon wynikowy w USA zmierza ku końcowi - 3Rosyjska inwazja na Ukrainę dominuje nastroje na rynkach. Sezon wynikowy w USA zmierza ku końcowi - 3

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Biuro Maklerskie Alior Banku prowadzi działalność maklerską na podstawie zezwolenia Komisji Nadzoru Finansowego. Jesteśmy bezpośrednim uczestnikiem Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Działamy jako wydzielona organizacyjnie jednostka w strukturach Alior Banku. Od początku działalności Biuro Maklerskie Alior Banku świadczy kompleksowe usługi w zakresie rynku kapitałowego, kładąc szczególny nacisk na profesjonalizm, innowacyjność, bezpieczeństwo, kulturę obsługi oraz rozwój alternatywnych kanałów dystrybucji.


Reklama
Reklama