Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Redukcja na IPO Shopera robi wrażenie - mali inwestorzy nie przestraszyli się dużej wyceny

|
selectedselectedselected
Redukcja na IPO Shopera robi wrażenie - mali inwestorzy nie przestraszyli się dużej wyceny | FXMAG INWESTOR
freepik.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

W poniedziałek 5 lipca doszło do przyznania akcji sprzedawanych w pierwszej ofercie publicznej Shopera. Od kilku dni wiadomo było, że spółce udało się w ramach IPO sprzedać wszystkie wystawione akcje. Dziś poznaliśmy również dane na temat redukcji na zapisach dla inwestorów indywidualnych - okazało się, że „małych inwestorów” nie zraziła ani dość odważna wycena Shopera, jak i fakt, że IPO ma charakter typowego spieniężania się przez dotychczasowych akcjonariuszy. Chętnych na zapisach było bowiem znacznie więcej niż dostępnych akcji.

 

Jak wynika ze wstępnych informacji po przydzieleniu akcji Shopera, redukcja na zapisach dla inwestorów indywidualnych wyniosła 92%, co wskazuje na popyt znacząco przekraczający liczbę dostępnych akcji. Tak duża stopa redukcji oznacza, że przy zapisaniu się na 100 akcji Shopera po cenie 47 PLN za sztukę (4700 PLN), inwestor indywidualny otrzymał zaledwie 8 akcji (za 376 PLN), zaś kwota 4 324 PLN trafi z powrotem na jego konto maklerskie w ciągu najbliższych dni (najczęściej jest to ten sam lub kolejny dzień roboczy po przyznaniu akcji).

Biorąc pod uwagę fakt, że wszystkie wchodzące w skład oferty akcje Shopera (7 731 628 sztuk) zostały sprzedane po cenie maksymalnej (47 PLN), wartość IPO wyniesie 363 386 516 PLN, zaś sama spółka zostanie wyceniona na 1 340 205 000 złotych.

 

Reklama

Zgodnie z zapowiedziami z prospektu emisyjnego Shopera, debiut na głównym rynku GPW jest możliwy już w najbliższy piątek 9 lipca.

Więcej informacji na temat spółki i jej pierwszej oferty publicznej:

URL Artykułu

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Darek Dziduch

Darek Dziduch

Redaktor portalu FXMAG i wydawca magazynu Inwestor. Nagrywa na YouTube materiały edukacyjne, poruszając tematy związane przede wszystkim z inwestycjami, finansami osobistymi i gospodarką.

Obserwuj autoraTwitter


Reklama
Reklama