POBIERZ RAPORT PROGNOZY 2022!
Dwa lata od pojawienia się koronawirusa świat wciąż szuka wyjścia z pandemii. Od dawna nie staliśmy przed tak wielką niewiadomą, zarówno w kwestii gospodarczej, politycznej, jak i społecznej. Analitycy TMS Brokers – Łukasz Zembik, Maciej Madej oraz nowy członek zespołu - Wojciech Białek – postanowili podzielić się swoimi prognozami na 2022 rok.
Do zespołu ekspertów TMS Brokers dołącza Wojciech Białek, który dzięki swojej wiedzy i 30-letniemu doświadczeniu, podzieli się z odbiorcami przede wszystkim spostrzeżeniami na temat rynku akcji. To biegły komentator wydarzeń gospodarczych oraz autor licznych wypowiedzi medialnych. Dom maklerski rozszerza ofertę o akcje polskie i amerykańskie, zatem szczególnie ceni sobie opinie wprawionych analityków.
W najnowszym e-booku „Prognozy inwestycyjne na 2022” autorzy dokładnie przeanalizowali instrumenty z rynku walutowego, surowcowego oraz akcyjnego, aby wskazać długoterminowe trendy. Do najgorętszych tematów z pewnością należą: inflacja, stopy procentowe, rynek walutowy, akcje GPW czy USA. Wojciech Białek przyjrzy się m.in. sytuacji na WIG, SP&500, jak również omówi temat Bogdanki i JSW.
Kłopotliwy PLN
Rada Polityki Pieniężnej z pewnością będzie kontynuować cykl podwyższania stóp procentowych. Kwestią sporną pozostaje jednak zarówno ich końcowy poziom, jak i dynamika dostosowania, a więc to w jakim tempie stopy będą podwyższane na kolejnych posiedzeniach. Na walkę z inflacją rząd zaproponował pakiet osłonowy. Jak może wpłynąć na stan złotego? Czytaj więcej.
Szlachetne metale jako bezpieczna przestań?
Po raz kolejny złoto zadziałało jako tradycyjne aktywo antykryzysowe i w obliczu wzmożonych obaw o sytuację epidemiczną na świecie mogło stanowić solidny stabilizator portfela inwestycyjnego. Nowy rok może upłynąć pod znakiem relatywnie wysokiej zmienności na tym rynku z uwagi na dwa wzajemnie znoszące się czynniki cenotwórcze. Jakich? I co dalej ze srebrem? Czytaj więcej.
Znów zamieszanie na europejskim rynku surowców energetycznych?
Jedną z sensacji poprzedniego roku był, zupełnie przez nikogo nieoczekiwany, wzrost ceny kontraktów na węgiel kamienny notowanych na giełdzie w Rotterdamie do najwyższy poziomów w historii. W ostatnich tygodniach cena tych kontraktów skorygowała się o mniej więcej połowę docierając do poziomu silnego wsparcia wyznaczanego przez szczyt z 2018 roku. Bardzo możliwe, że zima przyniesie kolejne niespodzianki. Jeśli tak, kto stanie się największym beneficjentem na GPW? Czytaj więcej.
Więcej prognoz na 2022 rok znajdziesz w pełnej wersji e-booka.
Komentarze
Sortuj według: Najistotniejsze
Nie ma jeszcze komentarzy. Skomentuj jako pierwszy i rozpocznij dyskusję