To wydarzenie nie tylko zwiększa liczbę eksploatowanych złóż na Norweskim Szelfie Kontynentalnym do 20, ale także podkreśla zaangażowanie firmy w proekologiczne i efektywne wydobycie ropy.
Partnerem portalu FXMAG jest Interactive Brokers. Załóż rachunek w IB w kilka minut i ciesz się najniższymi prowizjami na rynku już od pierwszej transakcji.
>> Czytaj tez: Mieszkanie zwykłe czy luksusowe? Czego chcą Polacy? Najnowsze technologie mogą szokować
Nowoczesna eksploatacja z minimalnym śladem węglowym
Złoże Tyrving, znajdujące się 2200 metrów pod dnem Morza Północnego, składa się z trzech struktur – Trell, Trine i Trell Nord.
Zasoby ropy szacowane są na około 25 milionów baryłek, a szczytowa produkcja ma wynosić 20 tysięcy baryłek dziennie.
Co więcej, eksploatacja złoża wyróżnia się wyjątkowo niską emisją CO2, wynoszącą jedynie 0,3 kg na baryłkę, co stanowi znacznie lepszy wynik niż średnia na Norweskim Szelfie Kontynentalnym, która wynosi około 8 kg CO2 na baryłkę.
Efektywna współpraca i optymalizacja kosztów
Uruchomienie wydobycia z Tyrving udało się zrealizować znacznie przed planowanym terminem, który początkowo przypadał na rok 2025.
Dzięki efektywnej współpracy z partnerami koncesyjnymi – Aker BP i Petoro – oraz dostawcami i podwykonawcami, prace zostały zakończone poniżej pierwotnego budżetu.
Tyrving jest podłączone do pływającej jednostki produkcyjno-magazynująco-przeładunkowej FPSO Alvheim, która obsługuje również inne złoża PGNiG Upstream Norway, takie jak Skogul i Vilje.
Strategia hubów wydobywczych i proekologiczne podejście
Nowe złoże Tyrving wpisuje się w strategię PGNiG Upstream Norway, która kładzie nacisk na koncentrację działalności w ramach hubów wydobywczych.
Taki model pozwala na efektywne wykorzystanie istniejącej infrastruktury, co przekłada się na redukcję kosztów oraz szybsze zagospodarowanie nowych złóż.
Dodatkowo, proekologiczne podejście koncernu, objawiające się m.in. niską emisją CO2, wpisuje się w globalne trendy dążące do zrównoważonego rozwoju.
>> zobacz także: Od normy do ekstremum. Jak luksus i standard wstrząsają współczesnym rynkiem mieszkaniowym?
Rozwój Grupy Orlen i plany na przyszłość
Grupa Orlen kontynuuje ekspansję na międzynarodowej scenie energetycznej, rozwijając swoje działalności w obszarze wydobycia ropy i gazu, petrochemii oraz odnawialnych źródeł energii.
Koncern planuje również rozwój energetyki jądrowej opartej na małych reaktorach jądrowych SMR.
Z początkiem eksploatacji złoża Tyrving, Orlen wzmacnia swoją pozycję na rynku, podkreślając swoje zaangażowanie w nowoczesne, ekologiczne i efektywne technologie wydobywcze.
Komentarze
Sortuj według: Najistotniejsze
Nie ma jeszcze komentarzy. Skomentuj jako pierwszy i rozpocznij dyskusję