Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

People Can Fly wchodzi na GPW - najbardziej oczekiwany debiut już jutro!

|
selectedselectedselected
People Can Fly wchodzi na GPW - najbardziej oczekiwany debiut już jutro! | FXMAG INWESTOR
freepik.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Spółka gamingowa People Can Fly zadebiutuje na głównym rynku warszawskiej giełdy już jutro, w piątek 18 grudnia. Będzie to druga, obok CD Projekt, spółka zajmująca się produkcją gier segmentu AAA notowana na GPW.

 

Pierwsza oferta publiczna People Can Fly cieszyła się ogromnym zainteresowaniem inwestorów indywidualnych, czego wyrazem była ogromna redukcja na zapisach, która wyniosła niespotykane 98,5%. To zaś oznacza, że każdy kto zapisał się np. na 500 akcji PCF Group finalnie otrzymał ich zaledwie… siedem. Cena emisyjna w transzy dla inwestorów indywidualnych wyniosła 46 PLN i - co ciekawe i jednocześnie wyjątkowo rzadko spotykane - była niższa niż dla inwestorów instytucjonalnych. Księga popytu została pokryta kilkukrotnie, co skłoniło People Can Fly do podniesienia ceny dla inwestorów instytucjonalnych z 46 PLN do 50 PLN za akcję.

Redukcja na zapisach PCF Group jest najwyższą w historii warszawskiej giełdy - dotychczas liderem pod tym względem była Polska Grupa Energetyczna, debiutująca w listopadzie 2011 r. Redukcja na jej zapisach przekroczyła 96%.

 

Reklama

Do obrotu na głównym parkiecie GPW trafi 27,5 mln akcji serii A i 2,06 mln praw do akcji serii B wyemitowanych przez PCF Group (których zamiana na akcje powinna dojść do skutku jeszcze w styczniu 2021 r.). Kapitalizacja spółki na debiucie wyniesie 1,4 mld złotych.

URL Artykułu

 

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Darek Dziduch

Darek Dziduch

Redaktor portalu FXMAG i wydawca magazynu Inwestor. Nagrywa na YouTube materiały edukacyjne, poruszając tematy związane przede wszystkim z inwestycjami, finansami osobistymi i gospodarką.

Obserwuj autoraTwitter


Reklama
Reklama