Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Payrollsy z USA podbijają dochodowość UST

|
selectedselectedselected

Do publikacji marcowego raportu z amerykańskiego rynku pracy rentowność tenora 10Y UST wahała się blisko poziomu 4,32%. Silna publikacja BLS popchnęła dochodowość UST do ok. 4,40%. W kolejnych godzinach marsz na północ był kontynuowany m.in. dzięki jastrzębim komentarzom ze strony przedstawicielek FOMC. Zarówno M. Bowman, jak i L. Logan,sugerowały, że dyskusje o łagodzenie polityki pieniężnej są przedwczesne.

Payrollsy z USA podbijają dochodowość UST
pexels.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Choć obie członkinie Fed reprezentują jastrzębie skrzydło, to na tę chwilę dane sprzyjają bardziej restrykcyjnemu nastawieniu Komitetu. Ostatecznie na głównych węzłach amerykańska krzywa przesunęła się równolegle w górę o 8 pb. do odpowiednio 4,73% (2Y), 4,39% (10Y) oraz 4,54% (30Y). W przypadku Budna skala i kształt ruchu były podobne. Niemiecka krzywa przesunęła się w górę o 6, 5 oraz 6 pb. do odpowiednio 2,89% (2Y), 2,41% (10Y) oraz 2,57% (30Y).

Sesja w Azji przyniosła dalsze wzrosty dochodowości UST (do 4,44% na 10Y). Dzisiejszy kalendarz makro jest pusty i rynek prawdopodobnie będzie czekał na środową publikację CPI. Do tego czasu spodziewamy się utrzymania presji sprzedających na bazowym FI. 

 

Presja z rynków bazowych przeceniła SPW

Do wczesnego popołudnia handel na krajowych papierach było spokojny. Osłabienie zagranicznego długu w następstwie mocnego odczytu z amerykańskiego rynku pracy wywołało presję na SPW. Dochodowość 10Y SPW przesunęła się po danych w górę o ok. 6 pb. Nie obserwowaliśmy natomiast większych zmian na rodzimych papierach w czasie wystąpienia prezesa A. Glapińskiego. W tle MRPiPS podało, że stopa bezrobocia wyniosła w marcu 5,3% (zgodnie z naszymi szacunkami i medianą „Parkietu”). W piątek NBP podał, że aktywa rezerwowe w marcu wzrosły do niespełna 188 mld euro (miesiąc wcześniej był to ok. 173 mld euro).

Reklama

Osłabienie Treasuries podczas azjatyckiej sesji oraz relatywnie dobre dane z Niemiec mogą wywoływać delikatną presję na SPW. Nie oczekujemy jednak, by dochodowość na 10Y SPW wyraźnie przekroczyła poziom 5,55% w kolejnych godzinach. 

 

Zobacz także: Nadchodzi spory spadek ceny euro. Zdumiewające prognozy dla kursu EUR/PLN

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


BGK - analizy ekonomiczne

BGK - analizy ekonomiczne

Bank Gospodarstwa Krajowego to polski bank rozwoju, jedyna taka instytucja w kraju. BGK wspiera zrównoważony rozwój społeczno-gospodarczy Polski. Jego działania wpływają na powstawanie miejsc pracy, budowę mieszkań, rozwój infrastruktury i poprawę jakości powietrza. Bank dba o przyszłe pokolenia - buduje kapitał społeczny, rozwija przedsiębiorczość i zapewnia odpowiedzialne finansowanie. Jest obecny w każdym regionie Polski, a także za granicą - ma swoje przedstawicielstwa w Brukseli, Londynie, Frankfurcie nad Menem i Amsterdamie. BGK wspiera eksport i ekspansję zagraniczną polskich firm. Jest pomysłodawcą, współzałożycielem i głównym udziałowcem Funduszu Trójmorza, który inwestuje w infrastrukturę transportową, energetyczną i cyfrową w krajach regionu Trójmorza. BGK, poprzez współpracę z biznesem, sektorem publicznym i instytucjami finansowymi, odpowiada na potrzeby gospodarcze oraz podejmuje szereg inicjatyw promujących zrównoważony rozwój.


Reklama
Reklama