Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Ogromna redukcja akcji na Answear – 96,6 proc.! Za oceanem zbiorowy pozew na CD Projekt

|
selectedselectedselected
Ogromna redukcja akcji na Answear – 96,6 proc.! Za oceanem zbiorowy pozew na CD Projekt| FXMAG INWESTOR
freepik.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Czwartkowa, skrócona sesja za Oceanem przyniosła niewielkie wzrosty głównych indeksów. Z ostatnich pozytywnych informacji: Prezydent USA Donald Trump podpisał pakiet stymulacji gospodarki, który wcześniej był przez niego krytykowany i kwestionowany. W ramach pakietu na jedną osobę przypada 600 USD wsparcia, a obecnie urzędujący prezydent chciałby, aby pomoc wynosiła 2000 USD. Kluczowym wydarzeniem ubiegłego tygodnia w Europie było zawarcie umowy o wartości 660 mld funtów regulującej handel po brexicie przez UE i Wielką Brytanię. Ratyfikacja umowy planowana jest na 30 grudnia.

Ostatnia sesja ubiegłego tygodnia zakończyła się wzrostami indeksów na krajowym rynku. W indeksie blue chipów najmocniej zwyżkowały notowania Allegro, choć to w ramach indeksu sWIG80 miały miejsce najbardziej imponujące wzrosty: niemal 28%-ową zwyżkę odnotował Harper Hygienic, a drugą najmocniej rosnącą spółką ze wspomnianego indeksu był Asbis, który zyskał 8,7% w reakcji na informację podaną w środę rano o podwyższeniu prognozy wyników finansowych (korekta prognozowanego zysku netto z poziomów 23-25 mln USD do poziomów 32-34 mln USD).

Z pozostałych informacji:

1. Cyfrowy Polsat ogłosił wezwanie na sprzedaż akcji Netii stanowiących około 34% jej kapitału po 4,8zł za akcję. W wyniku wezwania spółka chcę posiadać 100% łącznej liczby głosów.

Reklama

2. TONSA S.A. – SICAF – RAIF ogłosiła wezwanie zapisywania się na sprzedaż akcji PEKABEX po 13,86 zł za akcję, spółka chcę nabyć pakiet akcji stanowiący 25,27% jej kapitału.

3. CD Projekt otrzymał potwierdzenie złożenia pozwu zbiorowego (amerykańskie kancelarie oskarżają studio o wysyłanie wprowadzających inwestorów w błąd komunikatów dotyczących gry „Cyberpunk 2077”) i zapowiada aktywną obronę przed roszczeniami tego typu.

4. UOKIK wyraził zgodę na przejęcie kontroli nad Rotopino.pl przez Oponeo.

5. Redukcja zapisów w transzy indywidualnej w ofercie Answear wyniosła 96,6% - debiut spółki planowany jest na 8 stycznia 2021 roku.

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Biuro Maklerskie Alior Banku prowadzi działalność maklerską na podstawie zezwolenia Komisji Nadzoru Finansowego. Jesteśmy bezpośrednim uczestnikiem Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Działamy jako wydzielona organizacyjnie jednostka w strukturach Alior Banku. Od początku działalności Biuro Maklerskie Alior Banku świadczy kompleksowe usługi w zakresie rynku kapitałowego, kładąc szczególny nacisk na profesjonalizm, innowacyjność, bezpieczeństwo, kulturę obsługi oraz rozwój alternatywnych kanałów dystrybucji.


Reklama
Reklama