Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
profile icon
Reklama
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Spis treści

  1. EC Będzin znów wyrywa na północ
    1. Zobacz również: Akcje tego detalisty rosną! To może być zapowiedź jeszcze większych wzrostów w kolejnych dniach

O niemal 28% urosła dziś cena akcji EC Będzin. Spółka w czerwcu była niekwestionowanym hitem GPW, ale w lipcu została przeceniona

 

  • WIG i WIG20 dziś zniżkowały, mWIG40 i sWIG80 lekko urosły.
  • -10% spadły notowania spółki gamingowej Big Cheese Studio, która przesunęła datę premiery gry "Cooking Simulator 2".
  • blisko 28% poszedł w górę kurs EC Będzin.

  

Dalsza część artykułu znajduje się pod materiałem wideo

 

Reklama

 

Dziś przy ul. Książęcej mieszane nastroje. Indeksy małych i średnich spółek lekko urosły, ale WIG20 wciąż osuwa się na południe, a WIG zamknął się na -0,51%. Obroty były iście wakacyjne (583 mln zł).

Mocno taniały akcje spółki gamingowej Big Cheese Studio (o -10%), która przesunęła datę premiery gry "Cooking Simulator 2" na I połowę 2024 roku z II połowy 2023.

 

Statystyka sesji na

GPW
Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie S.A.
54.0994
5.56 %
Dywidendy
1 dzień
0.65 %
1 tydzień
6.7 %
1 miesiąc
3.94 %
6 miesięcy
28.96 %
14.08.2023

 notowania ec bedzin wystrzelily czy to poczatek kolejnego trendu wzrostowego grafika numer 1notowania ec bedzin wystrzelily czy to poczatek kolejnego trendu wzrostowego grafika numer 1

Źródło: Stooq

Reklama

 

EC Będzin znów wyrywa na północ

Dziś dość niespodziewanie królem sesji była spółka EC Będzin. Kurs jej akcji skoczył o niemal 28%. Wygląda to jak początek kolejnej fali wzrostowej. Przypomnijmy, że w czerwcu cena akcji tej spółki urosła o 1 262% - formując legendarny „komin” na wykresie - po czym w lipcu spadła o -28%. Czynności UKNF nie wykazały nieprawidłowości w obrocie akcjami Elektrociepłowni Będzin (manipulacji kursem).

Prezes zarządu Elektrociepłowni Będzin Krzysztof Kwiatkowski złożył 18 lipca br. rezygnację z funkcji. Pod koniec lipca rada nadzorcza Elektrociepłowni Będzin powołała na funkcję prezesa zarządu Marcina Chodkowskiego, dotychczasowego wiceprezesa ds. korporacyjnych.

Zobacz również: Akcje tego detalisty rosną! To może być zapowiedź jeszcze większych wzrostów w kolejnych dniach

 

Notowania EC Będzin na tle WIG – 5 lat

 notowania ec bedzin wystrzelily czy to poczatek kolejnego trendu wzrostowego grafika numer 2notowania ec bedzin wystrzelily czy to poczatek kolejnego trendu wzrostowego grafika numer 2

Źródło: Stooq 

Reklama

Piotr Rosik

Piotr Rosik

Redaktor portalu FXMAG. Publicysta m.in. portalu Obserwator Finansowy. Wcześniej był m.in. wicenaczelnym portalu Strefa Inwestorów (2017-2022), redaktorem naczelnym dwutygodnika „Pieniądze&Inwestycje” (2014-16), dziennikarzem w "Gazecie Giełdy Parkiet" oraz "Rzeczpospolitej" i "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Obserwuj autoraTwitter


komentarze

Komentarze

Sortuj według:  Najistotniejsze

  • Najnowsze
  • Najstarsze

Nie ma jeszcze komentarzy. Skomentuj jako pierwszy i rozpocznij dyskusję

Reklama
Reklama

Najnowsze

Polecane