Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Niemiecki DAX zabiera się za poziom 13000 punktów, który jest kluczowy w średnim terminie

|
selectedselectedselected
Niemiecki DAX zabiera się za poziom 13000 punktów, który jest kluczowy w średnim terminie | FXMAG INWESTOR
freepik.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Sytuacja techniczna niemieckiego indeksu DAX prezentuje się zdecydowanie lepiej niż w przypadku francuskiego CAC40, ale jednocześnie znacznie gorzej niż indeksów amerykańskich. Jak w takim razie ustawić się do handlu na tym rynku?

Z każdą próbą zwiększa się szansa przełamania oporu na indeksie DAX

Na rynkach finansowych istnieje taka niepisana zasada, że im więcej razy dany pułap jest testowany, tym bardziej wzrasta prawdopodobieństwo jego przebicia. Teoria, która może się wydawać na pierwszy rzut oka jakimś magicznym systemem, w rzeczywistości jest banalnie logicznym procesem. Chodzi o to, że jeśli na pewnym poziomie pojawia się podaż, to kolejne i każde następne wejście w ten rejon będzie spotykało się z coraz mniejszą ilością inwestorów chcących sprzedać dany instrument (coraz więcej z nich zrealizowało zysk przy poprzednich podejściach). Jednocześnie na rynku jest coraz więcej inwestorów, którzy nabyli ten walor po obecnych cenach, dlatego nie są zainteresowani zamykaniem swojej pozycji. Jest to naturalny proces wymiany akcjonariatu (w przypadku akcji), na coraz wyższych poziomach.

Kolejna próba sforsowania poziomu 13000 punktów na indeksie DAX

Z taką właśnie sytuacją mamy do czynienia obecnie na indeksie DAX. Istotność poziomu 13000 punktów, przedstawiliśmy sobie na jednym z pierwszych webinarów tradingowych, czyli około 12 tygodni temu. Jak się okazuje, do teraz jest on kluczowy w zmaganiach byków z niedźwiedziami. Od wyniku tej rywalizacji mogą zależeć dalsze losy średnioterminowe na indeksie DAX. Należy jednak w tym momencie zaznaczyć, iż jedynie trwałe przejście będzie generowało wiarygodny sygnał. Zagrania typu fake, czyli fałszywe wybicia, mogą być opłakane w skutkach.

Wykres: Niemiecki indeks DAX (1 rok)Wykres: Niemiecki indeks DAX (1 rok)

Reklama

Wykres: Niemiecki indeks DAX (1 rok)

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę

Reklama
Reklama