Notowania znanej spółki biotechnologicznej eksplodowały w trakcie czwartkowej sesji. Jednym ruchem, kurs waloru z okolic tuż powyżej historycznych minimów wspiął się do wielomiesięcznych maksimów. Powodem jest kluczowa informacja przedstawiona przez firmę.
- W czwartek akcje firmy drożeją o ponad 32%
- W 2020 roku spółka znalazła się w samym środku spekulacyjnej manii
- Wówczas kurs sięgnął nawet 13 PLN, to ponad 10-krotnie więcej niż obecny przedział notowań
Notowania NanoGroup liderami wzrostów na GPW
Kurs akcji NanoGroup w czwartek wystrzelił i blisko 33% w górę do 1,22 PLN. W rezultacie, notowania spółki jednym ruchem powróciły do poziomów po raz ostatni obserwowanych przed kilkoma miesiącami, w lipcu i sierpniu tego roku.
Przez moment, notowania spółki były jeszcze wyżej dobijając chwilowo do 1,24 PLN. Tymczasem, jeszcze 3 tygodnie temu kurs waloru spadł do nawet 0,85 PLN. Ten poziom był historycznymi minimami.
Kurs akcji NanoGroup
Źródło: tradingview.com
Powodem tak gwałtownego zrywu notowań NanoGroup jest komunikat opublikowany przez firmę w trakcie czwartkowej sesji. Wynika z niego, że spółka zależna NanoGroup zawarła z firmą konsultingową umowę o doradztwo w procesie komercjalizacji.
Czytaj również: Odwieszona spółka liderem sesji na GPW. W tle afera i kuriozalne przepisy
Nowa umowa NanoGroup
Jest nią brytyjska CET Advisors, która wspólnie ze spółką zależną CET Polska świadczy usługi doradcze w zakresie sprzedaży i zakupu przedsiębiorstw oraz fuzji i przejęć.
“Zarząd NanoGroup (...) informuje, że spółka zależna (...) NanoSanguis z siedzibą w Warszawie zawarła w dniu 7 grudnia 2023 r. z CET Advisors Ltd z siedzibą w Londynie (...) umowę o doradztwo w zakresie pozyskania inwestora zainteresowanego partnerstwem biznesowym albo nabyciem istniejących lub nowo wyemitowanych akcji Spółki Zależnej, zakupem przedsiębiorstwa lub zorganizowanej części przedsiębiorstwa Spółki Zależnej, bądź zakupem wyodrębnionych aktywów Spółki Zależnej lub innej transakcji dotyczącej praw majątkowych należących do Spółki Zależnej” - czytamy w komunikacie opublikowanym przez NanoGroup w czwartek przed południem.
“Świadczone na podstawie Umowy przez CET Advisors Ltd i jednostki z nim powiązane usługi obejmują m.in. zaplanowanie transakcji, pozycjonowanie oferty Spółki Zależnej i jej prezentację wśród inwestorów branżowych, przygotowanie materiałów prezentacyjnych, due diligence, negocjowanie umowy inwestycyjnej i zamknięcie transakcji” - dodano.
Czytaj również: Niewiarygodny rekord giganta z giełdy. Kurs akcji pokonał ważną granicę
Kurs akcji NanoGroup na przestrzeni lat
Źródło: tradingview.com
“Wynagrodzenie z tytułu realizacji usług obejmuje część zmienną tzw. succes fee, uzależnione od rezultatu, tj. wartości przeprowadzonej transakcji oraz część stałą, rozłożoną na kilka płatności. Ponadto CET Advisors Ltd lub podmiot przez nią wskazany otrzymał prawo do objęcia 100.000 akcji w Spółce Zależnej po cenie nominalnej. 1,00 zł” - czytamy dalej.
Umowa ta została zawarta na czas nieokreślony, a każdej ze stron przysługuje prawo do jej rozwiązania z zachowaniem okresu wypowiedzenia.
“Prace badawczo rozwojowe prowadzone przez NanoSanguis dotyczą głównie systemu NanOx – czyli kompleksowego systemu do pozaustrojowego przechowywania organów przeznaczonych do przeszczepienia oraz substytutu krwi. Emitent posiada 99,57 % akcji w kapitale zakładowym Spółki Zależnej” - głosi komunikat.
Czytaj również: Spółka z GPW traci argumenty do zawyżania cen. Pokaźna korekta cen surowca
Kilka faktów o NanoGroup
NanoGroup to grupa spółek z branży biotechnologicznej, których działalność skupia się na rozwoju projektów w obszarze: profilaktyki, wczesnej diagnostyki, celowanych terapii oraz rehabilitacji onkologicznej. Jak twierdzi spółka, inicjatywy te mają potencjał globalnej ekspansji rynkowej.
Firma planuje sprzedaż licencji do posiadanych rozwiązań na wczesnym etapie rozwoju do międzynarodowych firm biotechnologicznych i koncernów farmaceutycznych. NanoGroup jest notowaną spółką na polskim rynku giełdowym od grudnia 2017 roku.
Komentarze
Sortuj według: Najistotniejsze
Nie ma jeszcze komentarzy. Skomentuj jako pierwszy i rozpocznij dyskusję