Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

LPP podpisuje aneks - branża odzieżowa mocno w górę

|
selectedselectedselected
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie będzie mogła zaliczyć dzisiejszy dzień do udanych. Największe indeksy zyskują dziś całkiem sporo. Na szczególną uwagę zasługuje jednak branża odzieżowa.

 

WIG-Odzież w górę za sprawą LPP

Indeks WIG-Odzież zyskiwał przed 16:00 około 4%.

 

 Indeks WIG-Odzież 26-06-2017Indeks WIG-Odzież 26-06-2017

Reklama

 

Co jest powodem, aż tak mocnego wzrostu? W większości, wzrost wartości indeksu, spowodowany jest gwałtownym wzrostem cen akcji LPP, będącej jedną ze spółek z indeksu WIG20. Około 16:00 kurs akcji Spółki zyskuje mniej więcej 5%.

 

 Kurs akcji LPP 26-06-2017Kurs akcji LPP 26-06-2017 

 

Kurs akcji LPP, ma największy wpływ na indeks WIG-Odzież. Według stanu na 23 czerwca, akcje LPP stanowiły ponad 54% całego portfela indeksu WIG-Odzież.

Reklama

 

Wszystko z powodu aneksu

Powodem tak znaczącego wzrostu kursu akcji LPP jest publikacja informacji o podpisaniu aneksu do znaczącej umowy, o czym Spółka poinformowała w raporcie 27/2017. Aneks zawarty między LPP S.A. a PKO BP S.A., dotyczy umowy wielocelowej linii kredytowej z 24 czerwca 2005 r. Na mocy aneksu wydłużono okres wykorzystania linii do 23 czerwca 2020 r. Łączny limit linii wynosi 280 mln złotych (bez zmian w stosunku do poprzedniego aneksu). Zabezpieczenie limitu stanowi weksel własny in blanco.

 

(źródło grafiki głównej: pixabay.com)

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Kamil Marszycki

Kamil Marszycki

Analityk finansowy specjalizujący się w rynkach akcyjnych. Zainteresowany finansami behawioralnymi i wpływem rachunkowości na wycenę spółek. Wyznaje zasadę głoszącą, że nawet w najgorszych sytuacjach można odnaleźć perspektywę osiągnięcia sukcesu.


Reklama
Reklama