Czwartkowe notowania na rynku warszawskim skończyły się spadkami najważniejszych indeksów. W przeciwieństwie do sesji wczorajszej dziś podaż przemaszerowała również przez inne segmenty niż tylko koszyk blue chipów. W efekcie WIG20 spadł o przeszło 0,8 procent, gdy mWIG40 oddał niespełna 1,7 procent. Indeks szerokiego rynku WIG stracił blisko 0,9 procent.
Podaż budowała swoją siłę na słabości sektora bankowego, który przeceniał się na fali reakcji inwestorów na wyniki kwartalne spółek Pekao i ING. Pierwsza straciła dziś niemal 4,8 procent, gdy drugą przeceniono o przeszło 5,5 procent. Echem tej słabości był spadek indeksu WIG-Banki, który oddał 2,4 procent.
Rolę liderów obozu popytowego grały spółki Allegro i CD Projekt, które solidarnie zyskały po około 5,4 procent. Pierwsza była również najbardziej granym papierem w WIG20, a w końcówce sesji dołożyła do tego pierwsze miejsce pod względem wielkości obrotu na całym rynku. Kolejne miejsca zajęły banki Pekao i PKO BP, a w pierwszej piątce zmieściły się jeszcze spółki PKN Orlen i Dino. Z perspektywy technicznej rozdanie nie mogło być bardziej neutralne.
WIG20 finiszował w rejonie 1674 pkt., co oznacza, iż do górnej lub dolnej granicy konsolidacji rynek potrzebuje ruchu po około 4 procent wartości indeksu, gdy zmienność dzienna z 14 ostatnich sesji mierzona wskaźnikiem ATR jest niemal dwa razy mniejsza.
Jutro warto oczekiwać sesji typowej dla pierwszych piątków miesiąca, a więc z podziałem na przed i po 14:30. Czekanie na dane z amerykańskiego rynku pracy powinno ograniczyć zmienność i aktywność w Warszawie. W praktyce rynek jest na dobrej drodze, by zakończyć notowania piątkowe w granicach konsolidacji i przenieść lipcowy trend boczny w strefie 1745-1600 pkt. na kolejny tydzień sierpnia.
Prezentowany komentarz został przygotowany w Wydziale Analiz Rynkowych Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska S.A. z siedzibą w Warszawie (DM BOŚ) tylko i wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowi rekomendacji w rozumieniu „Rozporządzenia Delegowanego Komisji (UE) nr 2016/958 z dnia 9 marca 2016 r. uzupełniającego rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 596/2014 w odniesieniu do regulacyjnych standardów technicznych dotyczących środków technicznych do celów obiektywnej prezentacji rekomendacji inwestycyjnych lub innych informacji rekomendujących lub sugerujących strategię inwestycyjną oraz ujawniania interesów partykularnych lub wskazań konfliktów interesów” lub jakiejkolwiek porady, w tym w szczególności porady inwestycyjnej w zakresie doradztwa inwestycyjnego, o którym mowa w art. 76 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi (t.j. Dz. U. 2017, poz. 1768 z póź. zm.), dalej: „Ustawa”, porady prawnej lub podatkowej, ani też nie jest wskazaniem, iż jakakolwiek inwestycja jest odpowiednia w indywidualnej sytuacji inwestora. Inwestor wykorzystuje informacje zawarte w niniejszym komentarzu na własne ryzyko i odpowiedzialność. Niniejszy komentarz jest publikacją handlową w rozumieniu przepisów „Rozporządzenia delegowanego Komisji (UE) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniającego dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy”. Przedstawiony komentarz jest wyłącznie wyrazem wiedzy i poglądów autora według stanu na dzień sporządzenia. Przy sporządzaniu komentarza DM BOŚ działał z należytą starannością oraz rzetelnością. DM BOŚ, jego organy zarządcze, organy nadzorcze, i jego pracownicy nie ponoszą odpowiedzialności za działania lub zaniechania klienta lub innego inwestora podjęte na podstawie niniejszego komentarza ani za szkody poniesione w wyniku tych decyzji inwestycyjnych, skutki finansowe i niefinansowe powstałe w wyniku wykorzystania niniejszego komentarza lub zawartych w nim informacji. Niniejszy komentarz został sporządzony w celu udostępnienia klientom DM BOŚ, a także może być udostępniany innym osobom zainteresowanym w celu promocji usług świadczonych przez DM BOŚ. Niniejszy dokument nie stanowi podstawy do zawarcia jakiejkolwiek umowy lub powstania jakiegokolwiek zobowiązania po stronie DM BOŚ. W przypadku klientów DM BOŚ, którzy zawarli Umowę o Opracowania, o której mowa w Regulaminie doradztwa inwestycyjnego i sporządzania analiz inwestycyjnych, analiz finansowych oraz innych rekomendacji o charakterze ogólnym dotyczących transakcji w zakresie instrumentów finansowych oraz instrumentów bazowych instrumentów pochodnych (Regulamin), niniejszy raport stanowi Opracowanie w rozumieniu Regulaminu. Regulamin jest dostępny na stronie internetowej bossa.pl w dziale Dokumenty.
Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 73% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.
DM BOŚ jest firmą inwestycyjną w rozumieniu Ustawy. Nadzór nad DM BOŚ sprawuje Komisja Nadzoru Finansowego.
Komentarze
Sortuj według: Najistotniejsze
Nie ma jeszcze komentarzy. Skomentuj jako pierwszy i rozpocznij dyskusję