Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

KGHM akcje prognozy na najbliższe dni: miedziowy gigant z GPW zaskakuje! KUP i optymistyczne prognozy

|
selectedselectedselected

Dzisiaj akcje KGHM wzrosły o prawie 0,5%, mimo że ich wartość w ostatnim miesiącu spadła o ponad 4%. Od początku roku cieszą się one rosnącym zainteresowaniem inwestorów, co doprowadziło do wzrostu ich wartości o 64%. Nawet spadek ich ceny poniżej 150 PLN pod koniec maja, nie zdołał przygasić niezwykle optymistycznych oczekiwań.

KGHM akcje prognozy na najbliższe dni: rekomendacja "Mocne kup" jeszcze bardziej zachwyci inwestorów?
PIOTR DZIURMAN/REPORTER/EAST NEWS
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop
  • Jak zmieniają się notowania KGHM dzisiaj?
  • Czy warto inwestować w akcje KGHM?
  • Jakie jest zainteresowanie akcjami KGHM?

 

 

Akcje KGHM: zobacz aktualne notowania KGHM

Dzisiaj akcje KGHMwyceniane na 150,95 zł po wzroście o 0,47%. W ciągu ostatniego miesiąca ich wartość spadła o ponad 4%, osiągając najwyższy poziom 20 maja, kiedy kosztowały 170 zł. Mimo to, w 2024 roku notowania KGHM wzrosły o 25,63%, a w ciągu ostatnich 12 miesięcy odnotowano wzrost o ponad 30%.

 

Zobacz także: JSW akcje prognozy na najbliższe dni: rekomendacja "Mocne sprzedaj" i brak szans na poprawę

Reklama

 

 

Rekomendacja dla akcji KGHM: "Mocne kup"

Najnowsza rekomendacja dla akcji KGHM na podstawie analizy technicznej dla dziennego interwału wskazuje na "Mocne kup". Tak pozytywny sygnał znajduje swoje źródło we wskaźnikach technicznych oraz średnich kroczących, które zgodnie pokazują ten sam wniosek. 

 

Czytaj również: Sygnały jak z czasów Wielkiego Kryzysu. Czy doczekamy się spadków na akcjach?

 

Reklama

kghm akcje prognozy na najblizsze dni miedziowy gigant z gpw zaskakuje kup i optymistyczne prognozy grafika numer 1kghm akcje prognozy na najblizsze dni miedziowy gigant z gpw zaskakuje kup i optymistyczne prognozy grafika numer 1

Źródło: Investing.com

 

Średnie kroczące

Nazwa

Prosty

Wykładniczy

MA5

146.17

Kup

147.32

Kup

MA10

144.16

Kup

146.01

Kup

MA20

146.23

Kup

146.53

Kup

MA50

147.53

Kup

143.23

Kup

MA100

131.12

Kup

135.90

Kup

MA200

122.32

Kup

128.74

Kup

Źródło: Investing.com

 

Inwestorów nie zniechęcają spadki na akcjach KGHM

Jak uważa Paweł Śliwa, ekspert Biura Maklerskiego mBanku, od samego początku roku rośnie zainteresowanie akcjami KGHM i choć pod koniec maja obserwowaliśmy spadki, uważa on, że inwestorzy pozostają optymistyczni, oczekując dalszych wzrostów:

Od początku roku obserwujemy rosnące zainteresowanie akcjami KGHM. Po osiągnięciu najniższego poziomu w okolicach 87 PLN (78,6% zniesienia), inwestorzy ponownie zwrócili uwagę na tę spółkę. Cena akcji najpierw ustabilizowała się przy wsparciu na poziomie około 104,50 PLN, co zapoczątkowało kolejny wzrost. Mimo że akcje wzrosły o 64%, ich cena spadła poniżej 150 PLN pod koniec maja, ale entuzjazm inwestorów nie osłabł, ponieważ udało się przełamać linię oporu. Podobna sytuacja miała miejsce cztery lata temu, kiedy to wzrost popytu wspierany był dynamiką rynku miedzi. Obecnie jednak miedź napotyka trudności z dalszymi wzrostami, co jest istotne, ponieważ znajduje się na szczycie swojego zakresu wahań. Kluczowym wsparciem dla KGHM jest poziom 135 PLN, który stanowi kolejny etap w drodze do dalszych wzrostów.

 

Sprawdź także: PKN Orlen akcje prognozy na najbliższe dni: gorąca rekomendacja mimo obaw względem rentowności spółki

 

kghm akcje prognozy na najblizsze dni miedziowy gigant z gpw zaskakuje kup i optymistyczne prognozy grafika numer 2kghm akcje prognozy na najblizsze dni miedziowy gigant z gpw zaskakuje kup i optymistyczne prognozy grafika numer 2

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę

Reklama
Reklama