Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

KGHM akcje prognozy na najbliższe dni: lekki wzrost akcji i od razu rekomendacja "Mocne kup"

|
selectedselectedselected

Dzisiaj cena akcji KGHM wzrosła do poziomu 142,80 zł. Pomimo tej zwyżki, patrząc w perspektywie miesięcznej, notowania są pod kreską. Komentujemy sytuację na wykresie i sprawdzamy co dalej z akcjami.

KGHM akcje prognozy na najbliższe dni: lekki wzrost akcji i od razu rekomendacja "Mocne kup"
PIOTR DZIURMAN/REPORTER/EAST NEWS
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop
  • Jakie są notowania akcji KGHM?
  • Kiedy warto kupić akcje KGHM?
  • Jaką rolę pełni spółka KGHM na polskim rynku akcji?

 

 

Akcje KGHM: zobacz aktualne notowania KGHM

Dzisiaj akcje KGHM kosztują 142,80 złotych, po wzroście o 0,6%. Warto zaznaczyć, że ciągu ostatniego miesiąca ich wartość zmniejszyła się aż o 16%. Ostatni szczyt został osiągnięty 20 maja, kiedy cena wynosiła 170 złotych. Pomimo tego, notowania KGHMu wciąż wykazują wzrost o 18,85% w skali całego 2024 roku. Sytuacja wygląda jeszcze lepiej, gdy popatrzymy na ostatnie 12 miesięcy - zanotowano zwyżkę o ponad 23 proc. 

 

Zobacz także: JSW akcje prognozy na najbliższe dni: notowania wystrzeliły w górę o 64%

Reklama

 

 

Gorąca rekomendacja dla akcji KGHM

Analiza techniczna dla miesięcznego interwału akcji KGHM zaleca "Mocne kup". Tak pozytywna rekomendacja ma swoje podłoże zarówno w średnich kroczących, jak i wskaźnikach analitycznych. Jak możemy zaobserwować w tabeli poniżej większość z nich, a mianowicie wskaźnik RSI(14), ADX(14), Williams %R oraz CCI(14) potwierdzają to zalecenie. Jedynie wskaźnik STOCH(9,6) oraz MACD(12,26) przemawiają za sprzedażą akcji.

 

Czytaj również: Kilka powodów dla których po IPO wycena Żabki może spadać - jak notowania Allegro

 

Reklama

kghm akcje prognozy na najblizsze dni lekki wzrost akcji i od razu rekomendacja mocne kup grafika numer 1kghm akcje prognozy na najblizsze dni lekki wzrost akcji i od razu rekomendacja mocne kup grafika numer 1

Źródło: Investing.com

 

Wskaźniki techniczne

Nazwa

Wartość

Akcja

RSI(14)56.718Kup
STOCH(9,6)35.812Sprzedaj
STOCHRSI(14)80.088Wykup
MACD(12,26)-0.35Sprzedaj
ADX(14)32.278Kup
Williams %R-42.007Kup
CCI(14)182.3565Kup

Źródło: Investing.com

 

Rola KGHM w indeksie WIG20

Postanowiliśmy zapytać eksperta co dalej z akcjami KGHMu. Według analityka Biura Maklerskiego mBanku, Pawła Śliwy, od początku roku widać zwiększone zainteresowanie tą spółką. Od utworzeniu dołka w okolicach zniesieniu 78,6% (87PLN) byki wróciły na parkiet. Nie od razu cena tego waloru poszybowała do góry. Wcześniej widoczny jest ruch powrotny i ubijanie wsparcie 104,50 PLN. To miejsce stało się trampolina dla kolejnego impulsu wzrostowego. Akcje zyskały 64%, ale koniec maja zamknął się poniżej 150 PLN. Nie zmiana to pozytywnego nastawienia. Linia poprowadzona po szczytach został przełamana. Cztery lata temu podobny scenariusz przełożył się na szybki rajd popytu. Pośrednio wynikało to z podobnego ruchu na rynku miedzi. Obecnie ten metal ma problem z kontynuacją wzrostów. Nie bez znaczenia jest fakt, że znajduje się on w górnych zakresach amplitudy swoich wahań. W przypadku KGHM ważnym wsparciem jest 135 PLN. Jest to kolejny wyższy stopień w drabince na północ.

Reklama

 

Sprawdź także: Allegro akcje prognozy na najbliższe dni: 20% w górę! Mocne kup od AT

 

kghm akcje prognozy na najblizsze dni lekki wzrost akcji i od razu rekomendacja mocne kup grafika numer 2kghm akcje prognozy na najblizsze dni lekki wzrost akcji i od razu rekomendacja mocne kup grafika numer 2

Źródło: mBank

 

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę

Reklama
Reklama