Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

KGHM akcje prognozy na najbliższe dni: duże wahania na wykresie i duży entuzjazm wśród inwestorów

|
selectedselectedselected

Dzisiaj akcje KGHM odnotowały wzrost o 2,98%, osiągając cenę 146,75 zł. Mimo że ich wartość spadła o ponad 7% w ostatnim miesiącu, jeszcze w maju znajdowała się na szczytach notowań. Rosnące zainteresowanie akcji widać zaś aż od początku roku.

KGHM akcje prognozy na najbliższe dni: dynamika notowań rośnie, a z nią zainteresowanie inwestorów
PIOTR DZIURMAN/REPORTER/EAST NEWS
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop
  • Jakie są notowania akcji KGHM?
  • Kiedy warto kupić akcje KGHM?
  • Dlaczego akcje KGHM zyskują na popularności?

 

 

Akcje KGHM: zobacz aktualne notowania KGHM

Dzisiaj akcje KGHM są wyceniane na 146,75 zł po wzroście o 2,98%. W ciągu ostatniego miesiąca ich wartość zmniejszyła się o ponad 7%. Najwyższy poziom cenowy osiągnięto 20 maja, kiedy akcje kosztowały 170 zł. Mimo tego, w całym roku 2024 notowania KGHM wzrosły już o 22,14%. Jeszcze lepsze wyniki widać, analizując ostatnie 12 miesięcy, w których odnotowano wzrost o prawie 30%.

 

Zobacz także: Wtajemniczeni pozbywają się akcji. Czy to sygnał nadchodzącego krachu?

Reklama

 

 

Mocna rekomendacja długoterminowa

Analiza techniczna dla miesięcznego interwału akcji KGHM wskazuje na rekomendację "Mocne kup". Zalecenie to oparte jest na pozytywnych sygnałach zarówno ze średnich kroczących, jak i wskaźników analitycznych. Gdy przyjrzymy się bliżej danym (tabela poniżej), możemy zauważyć, że jedynie dwa wskaźniki rekomendują sprzedaż, a jest to wskaźnik STOCH(9,6) oraz wskaźnik MACD(12,26).

 

Czytaj również: JSW akcje prognozy na najbliższe dni: silny spadek akcji i ciekawe rekomendacje

 

Reklama

kghm akcje prognozy na najblizsze dni duze wahania na wykresie i duzy entuzjazm wsrod inwestorow grafika numer 1kghm akcje prognozy na najblizsze dni duze wahania na wykresie i duzy entuzjazm wsrod inwestorow grafika numer 1

Źródło: Investing.com

 

Wskaźniki techniczne

Nazwa

Wartość

Akcja

RSI(14)58.38Kup
STOCH(9,6)36.791Sprzedaj
STOCHRSI(14)89.088Wykup
MACD(12,26)-0.04Sprzedaj
ADX(14)32.278Kup
Williams %R-36.134Kup
CCI(14)189.4687Kup
ATR(14)17.5321Mniejsza lotność
Highs/Lows(14)17.9393Kup
Ultimate Oscillator51.993Kup
ROC23.283Kup
Bull/Bear Power(13)41.528Kup

Źródło: Investing.com

 

Rośnie zainteresowanie akcjami KGHM

Paweł Śliwa, analityk z Biura Maklerskiego mBanku, podkreśla rosnące zainteresowanie akcjami KGHM od początku roku. Po osiągnięciu dołka w okolicach 78,6% zniesienia (87 PLN), inwestorzy ponownie zwrócili uwagę na tę spółkę. Cena akcji najpierw ustabilizowała się na poziomie wsparcia w okolicach 104,50 PLN, co posłużyło jako impuls do kolejnego wzrostu. Pomimo że akcje zyskały 64%, ich cena pod koniec maja spadła poniżej 150 PLN, jednak to nie zmniejsza entuzjazmu inwestorów, ponieważ udało się przełamać linię oporu. Podobny scenariusz cztery lata temu doprowadził do znacznego wzrostu popytu, wspierany częściowo przez dynamikę rynku miedzi. Obecnie jednak miedź napotyka trudności z kontynuacją wzrostów, co jest istotne, gdyż znajduje się na szczycie swojego zakresu wahania. Dla KGHM kluczowym wsparciem jest poziom 135 PLN, który stanowi kolejny poziom w drodze do dalszych wzrostów.

Reklama

 

Sprawdź także: Giełda jak w latach 60 XX wieku. Ryzyko „zawodu” rośnie coraz mocniej

 

kghm akcje prognozy na najblizsze dni duze wahania na wykresie i duzy entuzjazm wsrod inwestorow grafika numer 2kghm akcje prognozy na najblizsze dni duze wahania na wykresie i duzy entuzjazm wsrod inwestorow grafika numer 2

 

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę

Reklama
Reklama