Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Joe Biden chce podnieść podatek od zysków kapitałowych z 20% do 39,6% - diametralne zmiany na Wall Street

|
selectedselectedselected
Joe Biden chce podnieść podatek od zysków kapitałowych z 20% do 39,6% - diametralne zmiany na Wall Street
freepik.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Czwartkowa sesja na warszawskiej giełdzie nie przyniosła rozstrzygnięcia względem dalszego kierunku ruchu na indeksie WIG20, który w dalszym ciągu porusza się w konsolidacji pomiędzy poziomem 1900 a 2020 pkt.

Globalnie kluczowe w dalszym ciągu pozostają nastroje na rynkach bazowych,

które w znaczącym stopniu determinują sytuację na GPW. Przy wczorajszym wzroście niemieckiego DAX30 o 0,82%, warszawski WIG20 zyskał jednakże jedynie 0,37%. Lokalnie jedną z najmocniej obserwowanych spółek był Mercator, który stracił aż 9,38%, po tym jak w środę spadł o 17,02% i we wtorek o 8,7%.

Pomimo, że sam wpływ na notowania indeksu WIG20 pozostaje ograniczony

(większą negatywną kontrybucję do indeksu miało Orange spadające o 2,49% i PKO BP tracące 1,14%) to bieżąca sytuacja staje się pewnym sensie symbolem sytuacji spółek po wejściu do warszawskiego indeksu blue chipów. Nieznacznie lepiej radziły sobie spółki z drugiej i trzeciej linii. mWIG40 zyskał 0,77% a sWIG80 0,90%. Niemniej jednak wczorajsza sesja nie zmienia obrazu powyższych indeksów, na których wyraźnie w ostatnich dniach wzrosła szansa na realizację większego ruchu korekcyjnego po wzrostach z ostatnich miesięcy.

W Stanach Zjednoczonych po pozytywnym początku sesji sytuacja uległa diametralnej zmianie po informacji,

iż prezydent Joe Biden chce podnieść podatek od zysków kapitałowych do 39,6% z 20% obecnie. Powyższe przełożyło się na wyprzedaż akcji przez inwestorów. Ostatecznie S&P 500 zakończył dzień z wynikiem -0,92% a Nasdaq 100 ze stratą 1,24%.

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


BNP Paribas Biuro Maklerskie

BNP Paribas Biuro Maklerskie

Biuro Maklerskie Banku BNP Paribas S.A. jest jednym z pierwszych biur maklerskich w Polsce - działa na rynku papierów wartościowych od 1992 roku. Materiały analityczne tworzone są przez Zespół Doradztwa Inwestycyjnego w skład którego wchodzą Lukas Cinikas, Szymon Nowak, Michał Krajczewski i Adam Anioł.


Reklama
Reklama