Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Integer.pl odchodzi z Giełdy

|
selectedselectedselected
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Krakowska spółka Integer.pl, znana m.in. z produkcji i sprzedaży paczkomatów, odchodzi z Giełdy. Decyzję podjęto na wniosek wszystkich akcjonariuszy Spółki.

 

Decyzja akcjonariuszy

Jak poinformowała spółka w raporcie 46/2017, na wniosek wszystkich akcjonariuszy Integer.pl S.A. postanowiono znieść dematerializację wszystkich akcji zwykłych na okaziciela o łącznej wartości nominalnej 7 764 217 zł. Akcjom tym zostanie przywrócona forma dokumentu. Zostaną one wycofane z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

 

Co to oznacza dla rynku?

Reklama

GPW w Warszawie kurczy się. Najpierw wyrzucony został Petrolinvest, o czym pisaliśmy m.in. w kontekście sprawności działania instytucji państwowych. Teraz rynek opuszcza z własnej woli spółka, z tej samej grupy kapitałowej co InPost. Obrót akcjami obydwu spółek został zawieszony przez GPW począwszy od dnia 25 maja. Oznacza to koniec przygody z Giełdą głównej konkurencji Poczty Polskiej.

 

(źródło grafiki głównej: pixabay.com)

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Kamil Marszycki

Kamil Marszycki

Analityk finansowy specjalizujący się w rynkach akcyjnych. Zainteresowany finansami behawioralnymi i wpływem rachunkowości na wycenę spółek. Wyznaje zasadę głoszącą, że nawet w najgorszych sytuacjach można odnaleźć perspektywę osiągnięcia sukcesu.


Reklama
Reklama