Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

GPW: początek tygodnia w słabych nastrojach! Sprawdź, które spółki opublikują wyniki finansowe w najbliższym czasie

|
selectedselectedselected
GPW: początek tygodnia w słabych nastrojach! Sprawdź, które spółki opublikują wyniki finansowe w najbliższym czasie | FXMAG INWESTOR
Materiał własny
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Na początku bieżącego tygodnia na rynkach panują mieszane nastroje. Poznaliśmy już słabe odczyty z chińskiej gospodarki – sprzedaż detaliczna spadła o 11,1% r/r, wobec szacowanego przez analityków spadku o około 6,6%, produkcja przemysłowa spadła o 2,9% r/r, podczas gdy konsensus spodziewał się wzrostu o 0,5%.

Pomimo słabszych danych i stosowania obciążającej gospodarkę polityki „zero-covid” bank centralny Chin nie zdecydował się na obniżkę stóp procentowych, choć cześć analityków tego oczekiwała. W Europie na tapecie jest temat dołączenia Finlandii i Szwecji do NATO, co z pewnością nie jest mile widziane w Rosji, która w wyniku podjętej agresji na Ukrainę może osiągnąć skutek odwrotny do planowanego – sojusz NATO się wzmocnił i może się rozszerzyć. Dziś odbędzie się posiedzenie ministrów spraw zagranicznych państw UE w Brukseli – rozmowy będą dotyczyć przede wszystkim embarga na ropę z Rosji i eksportu zboża z Ukrainy.

W kalendarium makro:

dziś o godz. 14:00 poznamy krajową inflację bez cen żywności i energii, o godz. 14:30 zostanie opublikowany wskaźnik koniunktury NY Empire State. We wtorek poznamy krajowy szacunkowy odczyt PKB za I kw. oraz PKB strefy euro, a w drugiej części dnia kluczowe dane z USA o sprzedaży detalicznej i produkcji przemysłowej. Tego dnia wystąpi również prezes Fed Jerome Powell i prezes EBC Christine Lagarde. W środę dane o produkcji przemysłowej i PKB opublikuje Japonia, z USA napłyną dane z sektora nieruchomości. W czwartek standardowo publikacja liczby wniosków o zasiłek dla bezrobotnych w Stanach Zjednoczonych, a także publikacja indeksu Fed z Filadelfii. Również w czwartek EBC opublikuje protokół z ostatniego posiedzenia. W piątek poznamy odczyt niemieckiej inflacji PPI, a także dane z krajowego rynku o produkcji przemysłowej, a także dane z rynku pracy o zatrudnieniu i wynagrodzeniach.

W tym tygodniu na krajowej giełdzie wyniki opublikują m.in.:

we wtorek Mercator, Astarta, Dębica, Develia, Forte, R22 i Wirtualna Polska, w środę Answear, Polenergia, Ryvu i VRG, w czwartek JSW, PGNiG, PKO BP, PZU, Krka, GTC, Atal, Ciech, Inter Cars, Neuca i Apator, w piątek Comarch, Newag i Torpol.

GPW tygodniowy: początek tygodnia w słabych nastrojach - 1GPW tygodniowy: początek tygodnia w słabych nastrojach - 1

Reklama

GPW tygodniowy: początek tygodnia w słabych nastrojach - 2GPW tygodniowy: początek tygodnia w słabych nastrojach - 2

GPW tygodniowy: początek tygodnia w słabych nastrojach - 3GPW tygodniowy: początek tygodnia w słabych nastrojach - 3

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Biuro Maklerskie Alior Banku prowadzi działalność maklerską na podstawie zezwolenia Komisji Nadzoru Finansowego. Jesteśmy bezpośrednim uczestnikiem Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Działamy jako wydzielona organizacyjnie jednostka w strukturach Alior Banku. Od początku działalności Biuro Maklerskie Alior Banku świadczy kompleksowe usługi w zakresie rynku kapitałowego, kładąc szczególny nacisk na profesjonalizm, innowacyjność, bezpieczeństwo, kulturę obsługi oraz rozwój alternatywnych kanałów dystrybucji.


Reklama
Reklama