Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Giełda w USA: Inwestorzy szykują się do realizacji zysków z BigTech-ów

|
selectedselectedselected

Sezonowość amerykańskiego rynku akcji w czerwcu może nie sprzyjać wysokim wycenom, co sprawia, że świetne wyniki spółek BigTech mogą stanowić okazję do realizacji zysków przed zwykle słabym dla akcji latem. Dodatkowo, pogarszająca się kondycja amerykańskich konsumentów budzi obawy, czy Fed uwzględni słabsze dane o konsumpcji i rynku pracy, co mogłoby skłonić go do bardziej gołębiej polityki od jesieni.

Rynek akcji w USA pod znakiem zapytania. Inwestorzy szykują się do realizacji zysków z BigTech-ów
depositphotos
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop
  • Jakie prognozy dla amerykańskiego rynku akcji?
  • Jaki wpływ mają działania Fedu na inwestorów?

 

 

Amerykański rynek akcji w okresie wakacji

Sezonowość amerykańskiego rynku akcji może być mniej łaskawa dla historycznie wysokich wycen amerykańskich biznesów w czerwcu, a świetne wyniki spółek BigTech mogą stanowić doskonałą okazję do realizacji zysków i pozostania z boku przed zbliżającym się, zwykle słabym dla akcji latem. Argument za takim ruchem może stanowić pogorszenie kondycji amerykańskich konsumentów, którzy są końcowym odbiorcą towarów i usług amerykańskich firm.

 

Zobacz także: Franklin Templeton rozważa uruchomienie funduszu altcoinowego

Reklama

 

Wall Street skupione na działaniach Fedu

Prawdopodobnie w czerwcu rynek wciąż będzie żył obawami wokół tego, czy Fed naprawdę ‘przejmie’ się słabszymi danymi o konsumpcji (i nieco słabszym rynkiem pracy) w USA i zakomunikuje bardziej gołębią politykę od jesieni, wobec wciąż mocnej i zakotwiczonej presji cenowej w usługach.

 

Czytaj również: 6 sygnałów ostrzegających o szczycie bańki na akcjach popularnej spółki

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Eryk Szmyd

Eryk Szmyd

Analityk rynków finansowych XTB, specjalizujący się w rynku kryptowalut. Jest uznawany za czołowego eksperta w Polsce w tej dziedzinie i często udziela komentarzy w mediach. Ponadto, Eryk posiada szeroką wiedzę z zakresu nowych technologii i jest pasjonatem giełdy amerykańskiej. Jego analizy i opinie są cenione przez inwestorów indywidualnych, co czyni go jednym z najbardziej cytowanych analityków w Polsce.

Obserwuj autoraTwitterLinkedIn


Reklama
Reklama