Ostatnio porozumienie akcjonariuszy powiązane z Janem Kolańskim zwiększyło swoje udziały z 34% (dane na 22 sierpnia br.) do 41%.
W perspektywie krótkoterminowej nie dostrzegamy mocnych katalizatorów, wręcz przeciwnie, zakładamy, że wyniki za III kw. br. będą słabsze niż w kwartale bazowym, aczkolwiek przy lekkim wpływie pozytywnego czynnika, czyli poprawy przychodów segmentu modowego.
Oczekujemy w III kw. br. pozytywnego wpływu zysków na różnicach kursowych na zysk netto (w kwartale bazowym Spółka zaraportowała duże straty na różnicach kursowych).
Zakładamy także wpływ niższego popytu na zegarki i kosztów operacyjnych generowanych przez działalność na Węgrzech (sklepy jubilerskie jeszcze nie osiągnęły progu rentowności, co powinno się zmienić w IV kwartale m.in. z powodu sezonowości).
Nie wydaje nam się, by obecna wycena VRG uwzględniała w pełni kondycję W. Kruk, pomijając potencjał segmentu modowego.
Wyniki W. Kruk pozostają mocne: zysk operacyjny i zysk netto za I półrocze br. wyniosły odpowiednio 53 mln zł oraz 41 mln zł, a 5% spadek r/r zysku operacyjnego wynika ze słabej sprzedaży zegarków i uruchomienia 8 nowych sklepów (głównie na Węgrzech).
Segment modowy przeżywa trudne chwile, jednak uważamy, że jest to głównie efektem poprzedniej strategii (odwołanej w styczniu br.), podczas gdy potencjał do restrukturyzacji jest ogromny, aczkolwiek trudno określić, kiedy i czy w ogóle wzrośnie liczba klientów w sklepach.
Jednak mamy nadzieję, że po 5 kwartałach spadków sprzedaży ten segment zanotował w omawianym kwartale pewną poprawę; poprawiła się jakość kolekcji w sklepach i dostęp do produktów (poziom zatowarowania na koniec I półrocza wzrósł o 15% r/r).
Kurs akcji spółki Grupy VRG
Komentarze
Sortuj według: Najistotniejsze
Nie ma jeszcze komentarzy. Skomentuj jako pierwszy i rozpocznij dyskusję