Kontrakty na S&P 500 rosną o 0,46 proc., na Dow Jones Industrial zwyżkują o 0,41 proc., a na Nasdaq Comp. zyskują 0,45 proc.
Partnerem portalu FXMAG jest Interactive Brokers. Załóż rachunek w IB w kilka minut i ciesz się najniższymi prowizjami na rynku już od pierwszej transakcji.
Kontrakty terminowe na amerykańskie indeksy giełdowe zanotowały we wtorek wzrost, dzięki gołębim komentarzom przedstawicieli Rezerwy Federalnej, zaś inwestorzy szukali okazji kupna po spadkach z poprzedniej sesji.
Przedstawiciele amerykańskiego banku centralnego odparli w poniedziałek pogląd, że słabsze niż oczekiwano dane o zatrudnieniu w lipcu oznaczają, że gospodarka znajduje się w stanie recesji, ale jednocześnie ostrzegli, że Rezerwa Federalna będzie musiała obniżyć stopy procentowe, aby zapobiec takiej sytuacji.
Prezes Fed z San Francisco Mary Daly powiedziała, że niezwykle ważne jest zapobieganie pogorszeniu się sytuacji na rynku pracy. Daly powiedziała, że jest otwarta na cięcie stóp procentowych w razie potrzeby, a polityka musi być proaktywna.
"Siła bilansów gospodarstw domowych i przedsiębiorstw sugeruje, że recesja jest mało prawdopodobna, ale ryzyko rośnie. Jeśli dane gospodarcze będą się nadal pogarszać, Fed będzie w stanie zareagować z odpowiednią agresją" - powiedział Seema Shah, główny globalny strateg w Principal Asset Management.
"Myślę, że wczoraj niektórych trochę poniosło i zawsze wydaje się to bardzo dramatyczne. To normalne, że o tej porze roku obserwujemy słabość. Pytanie brzmi - czy to wystarczyło, aby zresetować rynki, czy też będzie jej więcej?".
Czołowe domy maklerskie, w tym J.P. Morgan, Citigroup i Wells Fargo, prognozują obniżkę stóp procentowych przez amerykański bank centralny o 50 punktów bazowych we wrześniu po zaskakująco słabym raporcie o zatrudnieniu w USA w lipcu.
Akcje Palantir Technologies rośną o 10 proc. w handlu przedsesyjnym po tym, jak dostawca usług oprogramowania podniósł swoje roczne prognozy przychodów i zysków po raz drugi w tym roku.
Akcje CrowdStrike rosną o 3,5 proc. w handlu przedsesyjnym po tym, jak dom maklerski Piper Sandler podniósł jego rating do "przeważaj" z "neutralnego".
Akcje zarówno Caterpillar, jak i Uber rosną w handlu przedsesyjnym po lepszych od oczekiwań wynikach kwartalnych.
W środę Dow Jones Industrial na zamknięciu spadł o 2,60 proc., czyli 1.033 punkty, do 38.703,27 pkt. To najgorsza sesja dla tego indeksu od prawie dwóch lat, a w ciągu dnia spadki były jeszcze większe i sięgały nawet 1.200 punktów.
S&P 500 na koniec dnia stracił 3,00 proc. i wyniósł 5.186,33 pkt. Nasdaq Composite zniżkował o 3,43 proc. i zamknął sesję na poziomie 16.200,08 pkt.
Indeks VIX, miara oczekiwanej zmienności i instrument oceny sentymentu, zniżkuje do 32,86 pkt.
W Europie indeks Euro Stoxx 50 spada o 0,53 proc., niemiecki DAX idzie w dół o 0,39 proc., francuski CAC 40 zniżkuje o 0,86 proc., a brytyjski FTSE 100 traci 0,50 proc.
Benchmarkowy indeks Europe Stoxx 600 zniżkuje o 0,36 proc.
Na inwestorów w Europie miała wpływ niepewność wynikająca z wczorajszej gwałtownej wyprzedaży, indeksy pozostawały wyraźnie zmienne.
Mimo to, stosunkowo niewielkie ruchy sugerowały, że na rynki powraca spokój. Kupno indeksu S&P 500 po spadku o 5 proc. było zwykle opłacalne w ciągu ostatnich czterech dekad, według strategów Goldman Sachs Group Inc.
"Gwałtowne ruchy na rynku w ciągu ostatnich kilku sesji, naszym zdaniem, stanowią okazję do zakupu" - powiedział Mohit Kumar, główny ekonomista Jefferies International Ltd. na Europę.
Dolar umacnia się o 0,41 proc. wobec koszyka walut do 103,10 pkt.
Eurodolar umacnia się o 0,37 proc. do 1,0911.
Kwotowanie USD/JPY rośnie o 0,27 proc. do 144,56.
Kurs funta zniżkuje o 0,72 proc. wobec dolara do 1,2681.
Rentowność 10-letnich UST rośnie o 5 pb. do 3,83 proc. Dochodowość 30-letnich UST rośnie o 4 pb. do 4,11 proc.
Spread między dwuletnimi a dziesięcioletnimi UST wynosi -9 pb. Spread między amerykańskimi obligacjami 3-miesięcznymi a 10-letnimi wynosi obecnie -137 pb.
Z kolei dochodowość 10-letnich niemieckich bundów spada o 2 pb. do 2,15 proc.
Na rynku ropy kontrakty na WTI na wrzesień zniżkują o 0,71 proc. do 72,41 USD za baryłkę, a wrześniowe futures na Brent idą w dół 0,68 proc. do 75,81 USD/b. (PAP Biznes)
Komentarze
Sortuj według: Najistotniejsze
Nie ma jeszcze komentarzy. Skomentuj jako pierwszy i rozpocznij dyskusję