Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Doradca Dudy nowym prezesem Giełdy Papierów Wartościowych

|
selectedselectedselected
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie wybrała nowego prezesa. Został nim Marek Dietl - doradca Prezydenta Andrzeja Dudy. Wybór musi jeszcze zostać zatwierdzony przez Komisję Nadzoru Finansowego.

 

Zmiana na ważnym stanowisku

Jak informowaliśmy w ubiegłą środę, Jarosław Grzywiński, pełniący obowiązki Prezesa Zarządu GPW począwszy od 15 marca br., został Wiceprezesem Zarządu Giełdy. W związku tym, pojawiła się potrzeba wyboru nowego Prezesa Zarządu GPW.

 

Reklama

Ze stanowiskiem tym wiąże się niezwykle duża odpowiedzialność, a rynek z zapartym tchem oczekuje na decyzję Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy Giełdy, w sprawie wyboru nowego Prezesa. Nic dziwnego, gdyż Prezes Zarządu Giełdy poprzez swój wpływ na GPW w Warszawie S.A., wywiera pośrednio wpływ na wszystkie spółki, których instrumenty finansowe notowane są na GPW, NewConnect i Catalyst.

 

Decyzja Walnego Zgromadzenia GPW i reakcja rynku

Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A., podjęło dziś decyzję o wyborze Marka Dietla na stanowisko Prezesa Zarządu GPW. Marek Dietl posiada stopień naukowy doktora nauk ekonomicznych. Jest adiunktem w katedrze Ekonomii Biznesu SGH. Posiada doświadczenie w radach nadzorczych spółek notowanych na rynku publicznym. Zasiadał również w organach spółek niepublicznych. Jest społecznym doradcą ekonomicznym Prezydenta RP.

 

 

Reklama

(źródło grafiki głównej: pixabay.com)

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Kamil Marszycki

Kamil Marszycki

Analityk finansowy specjalizujący się w rynkach akcyjnych. Zainteresowany finansami behawioralnymi i wpływem rachunkowości na wycenę spółek. Wyznaje zasadę głoszącą, że nawet w najgorszych sytuacjach można odnaleźć perspektywę osiągnięcia sukcesu.


Reklama
Reklama