Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
profile icon
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Spis treści

  1. W dzisiejszym webinarze:

    Bank Anglii opóźnił początek procesu zacieśniania ilościowego oraz ogłosił interwencyjny skup obligacji długoterminowych. Celem tych działań było obniżenie rentowności, co ratuje brytyjskie fundusze przed paniczną wyprzedażą części aktywów w celu zwiększenia poziomu zabezpieczeń instrumentów pochodnych opartych o stopę procentową.

    W efekcie, brytyjski funt, który jeszcze przed tygodniem znajdował się pod silną presją sprzedających - obecnie koryguje ostatnie spadki. Tymczasem, uczestnicy rynku z coraz większym niepokojem spoglądają w stronę Credit Suisse, który na przestrzeni ostatnich trzech kwartałów notuje fatalne marże zysku operacyjnego i zysku netto. Problemy banku to pokłosie upadku funduszu Archeos Capital w marcu 2021 roku. W jego wyniku Credit Suisse stracił około 5 mld USD, co stanowiło wówczas około połowę kapitalizacji instytucji. Wciąż niskie stopy procentowe w Europie Zachodniej oraz pogarszająca się jakość portfeli kredytowych sprawiają, że Credit Suisse w celu poprawy zyskowności może zdecydować się na zakończenie działalności w Ameryce Łacińskiej i zwolnienie części pracowników. Jednocześnie, słabe nastroje na rynku mogą paradoksalnie pomóc w odbiciu. Indeks sentymentu wysyła kontrariański sygnał kupna, jednak należy pamiętać, że ewentualna korekta na wykresach wcale nie musi oznaczać końca bessy.

    Zapraszamy na poniedziałkowy webinar, w którym skupiamy się na kluczowym temacie ostatnich dni - dodruk rozbudza nadzieję!

     

    W dzisiejszym webinarze:

    • Co właściwie zrobił Bank Anglii?
    • Które waluty są drogie, a które drogie?
    • Czy Credit Suisse to drugi Lehman Brothers?

     

     

    Reklama

    Oglądaj online


    XTB

    XTB

    Jesteśmy jednym z największych na świecie brokerów Forex & CFD notowanych na giełdzie. Zapewniamy inwestorom indywidualnym natychmiastowy dostęp do rynków finansowych z całego świata. Posiadamy prawie 20 lat doświadczenia na rynku. W tym czasie otworzyliśmy oddziały w ponad 13 krajach, m.in. w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Chile i innych.


    komentarze

    Komentarze

    Sortuj według:  Najistotniejsze

    • Najnowsze
    • Najstarsze

    Nie ma jeszcze komentarzy. Skomentuj jako pierwszy i rozpocznij dyskusję

    Reklama
    Reklama