Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Czy Morawiecki doprowadzi do wymiany całej Rady Nadzorczej PKO?

|
selectedselectedselected
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Czy Wicepremier, Minister Rozwoju i Finansów Mateusz Morawiecki chce odwołać Radę Nadzorczą PKO BP? Obecna Rada Nadzorcza miałaby zostać odwołana. Nie wiadomo kto znajdzie się w Radzie nowej kadencji.  Jak ta niepewność wpływa na kurs akcji Banku?

 

Rada Nadzorcza PKO do wymiany?

Jak poinformował PKO BP S.A. w raporcie 21/2017, Zarząd Banku otrzymał od Skarbu Państwa projekty uchwał Walnego Zgromadzenia, zwołanego na 22 czerwca br. W komunikacie podano,  że w imieniu Skarbu Państwa występuje Minister Rozwoju i Finansów.

 

Jeden z załączonych projektów uchwał zakłada odwołanie całej Rady Nadzorczej. Uzasadniane jest to faktem, że Walne Zgromadzenie zostało zwołane na dzień przypadający przed upływem bieżącej kadencji Rady Nadzorczej. W związku z tym konieczne jest odwołanie członków obecnej kadencji, a następnie powołanie nowej.

Reklama

 

Drugi projekt zakłada powołanie członków Rady Nadzorczej nowej kadencji. Nie wiadomo jednak kim są kandydaci na te stanowiska. Niewykluczone więc, że przynajmniej część członków obecnej Rady Nadzorczej, znajdzie się w niej także w kolejnej kadencji. Może okazać się jednak, że decyzja ta jest elementem walki o stanowiska na szczytach władzy. W tym momencie trudno to jednoznacznie stwierdzić. Wszystko wyjaśni Zwyczajne Walne Zgromadzenie Banku.

 

Zmiana statutu

Poza wyżej wymienionymi projektami, wpłynął również projekt dotyczący zmiany statutu Banku. Zmiany dotyczą m.in. działalności Rady Nadzorczej. Z projektami uchwał można zapoznać się w raporcie bieżącym Banku.

 

Co na to rynek?

Rynek akcji całkiem dobrze znosi tę niepewność. Kurs akcji PKO BP zyskuje na otwarciu sesji.

Reklama

 

 Kurs akcji PKO BP 16-06-2017Kurs akcji PKO BP 16-06-2017

 

Pozytywną reakcję rynku można tłumaczyć odbiciem po środowych stratach (czwartek był dniem bez sesji na Giełdzie).

 

(źródło grafiki głównej: pixabay.com)

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Kamil Marszycki

Kamil Marszycki

Analityk finansowy specjalizujący się w rynkach akcyjnych. Zainteresowany finansami behawioralnymi i wpływem rachunkowości na wycenę spółek. Wyznaje zasadę głoszącą, że nawet w najgorszych sytuacjach można odnaleźć perspektywę osiągnięcia sukcesu.


Reklama
Reklama