Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Co dalej z warszawską giełdą? Banki ciążą, RPP nie pomaga...

|
selectedselectedselected

WIG20 wchodzi w czerwiec w otoczeniu korekcyjnym, po intensywnych wzrostach z połowy maja. Obecnie indeks znajduje się w trendzie spadkowym, na który wpływają głównie notowania banków. Brak wyraźnych sygnałów ze strony RPP oraz historyczne konsolidacje w czerwcu nie będzie sprzyjać WIG20 w wybijaniu nowych szczytów.

Indeks WIG20: korekta czy czerwcowe znużenie? Banki ciążą warszawskiej giełdzie, RPP nie pomaga...
depositphotos
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop
  • Jakie prognozy dla indeksu WIG20?
  • Wyniki LPP pobudzą polski rynek akcji?

 

 

Notowania indeksu WIG20: co prognozują analitycy?

WIG20 rozpoczyna czerwiec w mocno korekcyjnym otoczeniu. Bo wyjątkowo intensywnych wzrostach w połowie maja indeks wszedł w trend przecen. Na cenie waloru ciążą przede wszystkim banki. Patrząc na wskaźniki P/E forward na nadchodzące 12 miesięcy główny indeks wciąż przejawia oznaki niedowartościowania, znajdując się poniżej 5-letniej średniej. Mimo to w ujęciu najbliższego miesiąca na horyzoncie nie widać mocnych czynników wspomagających potencjalny powrót indeksu do wybijania nowych szczytów.

 

Zobacz także: Czy warto kupować akcje w wakacje? Korekta, banki z GPW, Donald Trump – analityk Noble Securities dla FXMAG

Reklama

 

Czerwcowa nuda przerwana wynikami LPP

W ciągu ostatnich 5 lat czerwiec zwykle oznaczał dla WIG20 okres konsolidacji, a przy braku wyraźnych sygnałów ze strony RPP o potencjalnym odwrocie w kierunku luźniejszej polityki monetarnej nie widać mocnych katalizatorów wspomagających wzrost. Uwagę inwestorów powinny zwrócić wyniki LPP 12 czerwca, które mogą wzbudzić ewentualne wzrosty, choć spółka ma już za sobą okres bardzo dynamicznych zwyżek, stąd ewentualny potencjał do wybicia na tyle mocnego, by podnieść notowania indeksu, wydaje się niewielki.

 

Czytaj również: Czy amerykański rynek jest przegrzany?

 

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę

Reklama
Reklama