Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Chiński gigant planuje potężną inwestycję

|
selectedselectedselected
Chiński gigant planuje potężną inwestycję | FXMAG INWESTOR
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Tencent to międzynarodowa korporacja technologiczna, której działalność skupia się na nowoczesnych technologiach i Internecie. Tencent jest największą korporacją z branży gier i mediów społecznościowych, a jej strategiczne znaczenie dla chińskiej gospodarki ujawniła między innymi wojna handlowa. Jakie inwestycje planuje chiński konglomerat?

Chiński gigant technologiczny Tencent Holdings zainwestuje 500 miliardów yuanów (70 miliardów dolarów) w ciągu najbliższych pięciu lat w infrastrukturę technologiczną obejmującą chmurę obliczeniową, sztuczną inteligencję i bezpieczeństwo cybernetyczne – powiedziała spółka we wtorkowym oświadczeniu prasowym.

Rząd Chin wzywa do modernizacji i inwestycji

Informacja została podana po wezwaniu, w zeszłym miesiącu, przez Pekin do modernizacji technologicznej drugiej co do wielkości gospodarki świata poprzez inwestycje w nową infrastrukturę i wzrost popytu na oprogramowanie biznesowe i usługi w chmurze.

Inne kluczowe sektory inwestycji to technologia blockchain, serwery, duże centra danych, centra superkomputerowe, Internet rzeczy, sieci 5G i kwantowe obliczenia. Tencent jest najbardziej znany z aplikacji WeChat Messaging i wielu popularnych gier, ale jego celem jest ekspansja na usługi biznesowe, ponieważ wzrost konsumenckiego Internetu spowalnia, a firmy przenoszą dane z własnych komputerów do chmury.

Reklama

Tencent powiedział, że podczas gdy przedsiębiorstwa działające w chmurze ucierpiały w wyniku wybuchu epidemii COVID-19, oczekuje się, że w dłuższej perspektywie czasowej nastąpi przyspieszenie wprowadzania usług w chmurze i oprogramowania dla przedsiębiorstw z branży i sektora publicznego. Alibaba powiedział w ubiegłym miesiącu, że zainwestuje 200 mld juanów w swoją infrastrukturę chmury w ciągu trzech lat.

Notowania Tencent

Spółka notowana jest na giełdzie w Hong Kongu (tic.: 700.HK). Kapitalizacja firmy wynosi przeszło 4 biliony dolarów, a kurs pojedynczej akcji wynosi 416 dolarów HK. Lokalne minimum wystąpiło w połowie marca i od tego czasu akcje poruszają się w silnym kanale wzrostowym.

chinski gigant planuje potezna inwestycje grafika numer 1chinski gigant planuje potezna inwestycje grafika numer 1

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Szymon Czuraj

Szymon Czuraj

Redaktor portalu FXMAG


Reklama
Reklama