Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Cavatina Holding debiutuje na czerwono. Spore spadki na otwarciu notowań

|
selectedselectedselected
Cavatina Holding debiutuje na czerwono. Spore spadki na otwarciu notowań | FXMAG INWESTOR
freepik.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Cavatina Holding - czołowy deweloper powierzchni biurowych i użytkowych - zadebiutował w piątek na głównym parkiecie GPW. Notowania PDA (praw do akcji) spółki otworzyły się z ponad pięcioprocentową stratą do ceny emisyjnej, która przecież i tak została wcześniej obniżona o połowę w stosunku do ceny maksymalnej akcji, jaką Cavatina planowała uzyskać podczas IPO. Po pierwszej godzinie handlu notowania PDA spółki oscylują w okolicach ceny emisyjnej (25 PLN).

 

Notowania Cavatina Holding otworzyły się na piątkowej sesji punktualnie o 9:00, jednak kurs PDA był sporo niższy od ceny emisyjnej - wyniósł on 23,7150 PLN, co jest spadkiem o ponad 5% wobec ceny z IPO. Po kilkunastu minutach handlu cena przekroczyła poziom 25 PLN, zaś obecnie (godz. 10:00) kurs wynosi 24,9000 PLN. Ostatnim debiutem, który rozpoczął się na minusie był Huuuge Games. Inwestorzy indywidualni objęli 12% oferowanych akcji Cavatina Holding, zaś redukcja na zapisach wyniosła 38% i była jedną z najniższych wśród niedawnych IPO.

Wartość pierwszej oferty publicznej holdingu Cavatina wyniosła 187 500 000 PLN i jest o połowę niższa od maksymalnego pułapu zakładanego przez spółkę - cena emisyjna została obniżona do 25 PLN z początkowych 50 PLN (ceny maksymalnej). Sytuacja ta sugeruje, że inwestorzy instytucjonalni nie byli aż tak optymistycznie nastawieni do oferty czołowego developera przestrzeni biurowych, obawiając się perspektyw odbudowy popytu na rynku nieruchomości użytkowych i biurowych, który jest jedynym segmentem działalności holdingu Cavatina. Na debiutanckiej sesji jak na razie również nie widać optymizmu i kolejki akcjonariuszy ustawiających się po akcje.

Więcej informacji na temat Cavatina Holding i jej sytuacji fundamentalnej:

Reklama

URL Artykułu

 

 

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Darek Dziduch

Darek Dziduch

Redaktor portalu FXMAG i wydawca magazynu Inwestor. Nagrywa na YouTube materiały edukacyjne, poruszając tematy związane przede wszystkim z inwestycjami, finansami osobistymi i gospodarką.

Obserwuj autoraTwitter


Reklama
Reklama