Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Bioceltix SA opublikował memorandum i rozpoczyna emisję akcji przed debiutem na NewConnect

|
selectedselectedselected
Bioceltix SA opublikował memorandum i rozpoczyna emisję akcji przed debiutem na NewConnect | FXMAG INWESTOR
freepik.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Bioceltix SA opublikował memorandum i rozpoczyna emisję akcji przed debiutem na NewConnect

  • Biotechnologiczny Bioceltix, opracowujący leki biologiczne dla zwierząt towarzyszących, opublikował memorandum informacyjne.
  • Spółka od 1 marca br. prowadzi ofertę publiczną do 360 000 akcji nowej emisji, z której planuje pozyskać do 7,4 mln zł.
  • Środki z emisji zapewnią dalszy rozwój firmy i jej produktów, m.in. umożliwią wprowadzenie leków w zaawansowane fazy badań klinicznych oraz doprowadzą do ich rejestracji przez Europejską Agencję Leków.
  • Bioceltix planuje debiut na NewConnect w II kwartale br.

Bioceltix SA – spółka biotechnologiczna rozwijająca leki biologiczne dla zwierząt towarzyszących – 1 marca rozpoczęła publiczną emisję akcji o wartości do 7,4 mln zł. Pozyskane środki planuje wykorzystać na dalszy rozwój swoich produktów, w tym na finansowanie badań klinicznych. Zapisy na akcje dla inwestorów indywidualnych będą przyjmowane od 5 marca 2021 r.

Naszym celem strategicznym jest wprowadzenie do obrotu w procedurze scentralizowanej (Europejska Agencja Leków) weterynaryjnego produktu leczniczego zawierającego jako substancję czynną komórki macierzyste. W pierwszej kolejności skupiamy się na produkcie stosowanym w leczeniu zmian zwyrodnieniowych stawów u psów. Równolegle rozwijamy dwa kolejne produkty oparte na komórkach macierzystych: pierwszy stosowany w leczeniu atopowego zapalenia skóry u psów oraz lek stosowany w leczeniu zapalenia stawów u koni – wyjaśnia Łukasz Bzdzion, prezes zarządu i współzałożyciel Bioceltix SA.

Przełomowa technologia

Przełomowa technologia ALLO-BCLX bazującą na allogenicznych (jeden dawca – wielu biorców) mezenchymalnych komórkach macierzystych (MSC) stanowi platformę dla rozwoju leków dedykowanych w leczeniu chorób o podłożu zapalnym i autoimmunologicznym.

– MSC modulując środowisko zapalne przywracają stan równowagi immunologicznej wyciszając stan zapalny, co umożliwia uruchomienie naturalnych procesów związanych z regeneracją zniszczonej chorobą tkanki. Opracowana technologia umożliwia seryjną produkcje leku bez konieczności każdorazowego pobierania komórek macierzystych od pacjenta. Dzięki temu nasze leki będą dostępne od ręki i gotowe do podania pacjentowi bezpośrednio po rozmrożeniu – mówi Łukasz Bzdzion.

Reklama

Docelowy model biznesowy spółki oparty jest na dwóch silnych fundamentach: udziale w przychodach generowanych przez dużego dystrybutora o globalnym zasięgu oraz własnej wytwórni farmaceutycznej. W międzyczasie spółka pracuje nad nawiązaniem współpracy z partnerem branżowym przy dalszym, wspólnym rozwoju produktów, co pociągnie za sobą dodatkowe wpływy z tytułu udzielenia wyłączności i osiągania kolejnych kamieni milowych.

Nowoczesne terapie

Bioceltix posiada własną, objętą zezwoleniem na wytwarzanie, wytwórnię leków na bazie komórek macierzystych. Uzyskanie farmaceutycznego standardu jakości cGMP (ang. Current Good Manufacturing Practice) w zakresie wytwarzania weterynaryjnych leków biologicznych somatycznej terapii komórkowej lokuje Bioceltix w światowej czołówce spółek biotechnologicznych o profilu weterynaryjnym.

Opracowana przez nas technologia, w połączeniu z izolowaną linią produkcyjną i farmaceutycznym standardem jakości, daje nam unikalną przewagę na rodzącym się rynku biotechnologii weterynaryjnej. Nasza infrastruktura produkcyjna pozwala nam na szybkie skalowanie technologii do standardu farmaceutycznego po zakończeniu prac badawczo-rozwojowych. Mając własną, przeskalowaną technologię i certyfikowaną wytwórnię jesteśmy w stanie budować solidy fundament biznesowy w oparciu o produkcję własną. To wyróżnia nas na tle światowych firm biotechnologicznych na porównywalnym etapie rozwoju podkreśla prezes Bioceltix SA.

Nasze dwa produkty BCX-CM-J, stosowany w leczeniu zmian zwyrodnieniowych stawów u psów, oraz BCX-CM-AD stosowany w leczeniu atopii u psów znajdują się obecnie w fazie badania bezpieczeństwa, która jest odpowiednikiem I fazy badań klinicznych u ludzi.

Tuż po zakończeniu fazy bezpieczeństwa przejdziemy do badania skuteczności, czyli do właściwej fazy klinicznej będącej odpowiednikiem III fazy badań klinicznych u ludzi. Przygotowujemy się do tej chwili z dużym wyprzedzeniem, zarówno od strony organizacyjnej planując wspólne działania z firmą typu Clinical Research Organization, jak i od strony formalnej, konsultując protokoły kliniczne z Europejską Agencją Leków. Ostatnim etapem będzie uzyskanie od europejskiego regulatora rynku farmaceutycznego pozwolenie na dopuszczenie do obrotu naszego pierwszego leku. Według naszego harmonogramu rejestracja pierwszego produktu planowana jest na 2024 r. dodaje Łukasz Bzdzion.

Perspektywy rynkowe

Według niezależnych analiz, w 2020 r. wartość światowego rynku leków weterynaryjnych wyniosła 29,2 mld USD, a do 2028 r. rynek rosnąć ma w tempie 7,4 proc. rocznie. O potencjale rynku pośrednio świadczy także m.in. warte 245 mln USD przejęcie w 2019 r. notowanej na Nasdaq spółki Aratana Therapeutics przez Elanco Animal Health. Aratana posiadała w swoim portfolio m.in. Galliprant, niesteroidowy lek przeciwzapalny stosowany w leczeniu choroby zwyrodnieniowej stawów u psów. Podobnych transakcji w ostatnich latach było co najmniej kilka.

Reklama

Duże firmy poszukują nowych, skuteczniejszych terapii na najczęściej występujące choroby zwierząt. Od tego trendu nie ma odwrotu, presja ze strony opiekunów zwierząt na zwiększenie jakości leczenia jest bardzo silna. Stąd np. GST, która jako pierwsza w historii w 2019 r. zarejestrowała lek weterynaryjny na bazie komórek macierzystych, została niemalże natychmiast przejęta przez jednego z liderów branży, Boehringer Ingelheim Animal Health. To tylko potwierdza słuszność naszej strategii wyjaśnia dr Paweł Wielgus, członek zarządu Bioceltix SA i dodaje:

Niewiele dzieli nas od rozpoczęcia komercjalizacji gotowych produktów. Jeśli popatrzymy na pierwszą siódemkę największych firm z branży weterynaryjnej, to jesteśmy po słowie ze wszystkimi, przeszliśmy pierwsze technologiczne due diligence, rozpoczynamy kolejne. Różne firmy mają różne perspektywy i zwracają uwagę na różne produkty i aspekty naszej działalności, ale wszyscy zgadzają się co do jednego: potencjał sprzedaży produktów opracowanych w oparciu o naszą technologię przekracza 100 mln EUR rocznie.

HARMONOGRAM OFERTY BIOCELTIX SA:

Daty (2021)

Zdarzenie

1 marca

Publikacja Memorandum

5 marca

Rozpoczęcie przyjmowania zapisów i wpłat na akcje
w Transzy Małych Inwestorów

15 marca

Zakończenie przyjmowania zapisów i wpłat na akcje
w Transzy Małych Inwestorów

od 12 do 16 marca

Budowa księgi popytu (book-building) wśród wybranych inwestorów

nie później niż 17 marca

Ustalenie Ceny Emisyjnej i liczby Akcji serii G oferowanych w poszczególnych transzach

od 17 do 21 marca

Przyjmowanie zapisów i wpłat na akcje
w Transzy Dużych Inwestorów

22 marca

Przydział Akcji Oferowanych

nie później niż 23 marca

Podanie wyników Oferty do publicznej wiadomości

nie później niż 25 marca

Ewentualny zwrot nadpłaconych kwot

W przypadku objęcia przez inwestorów wszystkich akcji serii G, ich udział w podwyższonym kapitale zakładowym będzie wynosić 11%.

Zapisy na akcje Bioceltix SA w ofercie publicznej przyjmuje Dom Maklerski Navigator.

Szczegóły dot. przebiegu i warunków oferty publicznej zawiera Memorandum Informacyjne dostępne na stronie Bioceltix SA: www.bioceltix.com

Reklama

Bioceltix S.A, to wrocławska spółka rozwijająca innowacyjne leki weterynaryjne, bazujące na allogenicznych mezenchymalnych komórkach macierzystych. Opracowane i zarejestrowane produkty lecznicze mają być stosowane w leczeniu najczęściej występujących chorób o podłożu zapalnym i autoimmunologicznym, do których zaliczamy zmiany zwyrodnieniowe stawów u psów, czy atopowe zapalenie skóry u psów oraz zapalenie stawów u koni

Spółka dysponuje własną wytwórnią leków, w której uruchomiła izolowaną linię produkcyjną w standardzie farmaceutycznym cGMP (ang. Current Good Manufacturing Practice) – standard jakości dla wytwarzania leków. Aktualnie Spółka rozwija trzy produkty lecznicze, które przejdą pełną ścieżkę rejestracyjną w Europejskiej Agencji Leków (ang. EMA):

  • BCX-CM-J – najbardziej zaawansowany kandydat na lek w leczeniu zmian zwyrodnieniowych stawów u psów, planowane wprowadzenie na rynek w 2024 r., docelowa grupa pacjentów to ok. 13 mln psów w UE,
  • BCX-CM-AD – kandydat na lek w terapii atopowego zapalenia u psów, docelowa grupa pacjentów to ok. 10 mln psów w UE,
  • BCX-EM – kandydat na lek w terapii zapalenia stawów u koni, docelowa grupa pacjentów to 0,3 mln koni w UE.

W 2019 r. Bioceltix SA został laureatem konkursu Start-Up Challenge, finalistą konkursu Chivas Venture, a także znalazł się w rankingu 25 najlepszych polskich startupów (MyCompany). Spółka uczestniczyła w programie akceleracyjnym Sebastiana Kulczyka – InCredibles.

Więcej informacji: www.bioceltix.com

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe, dostarczane m.in. ze spółek giełdowych, Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, Startup'ów oraz mikro przedsiębiorstw.


Reklama
Reklama