Rachunki walutowe stają się w ostatnim czasie coraz bardziej popularnym produktem wśród polaków. Nie tylko z uwagi na podróże zagraniczne, płatności internetowe w obcych walutach, ale także z uwagi na zarobki pochodzące od zagranicznych pracodawców.
Warto jest posiadać taki produkt, ale tylko jeśli rzeczywiście jest Ci on konieczny i masz zamiar czynnie z niego korzystać. W przeciwnym razie możesz być obciążone zbędnymi kosztami za obsługę konta.
>> Sprawdź również: Najlepsza oferta kredytu hipotecznego we wrześniu 2024. Gdzie wnioskować o udzielenie kredytu na mieszkanie?
Ranking kont walutowych wrzesień 2024
Miejsce 1 Alior Bank
Na pierwszym miejscu w rankingu kont walutowych niezmiennie mamy ofertę Alior Banku, który oferuje jego prowadzenie w aż 20 różnych walutach. Prowadzenie konta jest darmowe, podobnie jak obsługa karty do konta. Nie ma konieczności zakładanie rachunku ososbistego w Alior Banku, co jest tutaj dużą zaletą oferty.
Dodatkowo pierwsza wypłata gotówki za granicą jest darmowa. Każda kolejna będzie dla Ciebie obciążeniem w wysokości 9 PLN.
Miejsce 2 PKO BP
Na drugim miejscu znalazła się oferta banku PKO BP, gdzie opłata za prowadzenie konta także nie jest pobierana. Koszt karty do konta jest zależny od tego w jakim banku posiadasz konto osobiste. Jeśli jest to inne konto niż PKO, zapłacisz 10 PLN miesięcznie, inaczej nie ponosisz opłat.
Otwarcie konta jest konieczne, aby otrzymać kartę wielowalutową.
PKO oferuje otwarcie konta walutowego w 9 różnych walutach, w tym EUR, USD, CHF, GBP, DKK, NOK, SEK, CZK oraz HUF.
Miejsce 3 mBank
Na miejscu 3 znalazła się oferta mBanku, który proponuje otwarcie rachunku w 10 różnych walutach obcych. Prowadzenie konta jest darmowe, podobnie jak wydanie karty. Jej koszt wynosi rocznie 30 złotych, a opłata ta nie jest możliwa do uniknięcia.
Aby skorzystać z konta walutowego w mBanku konieczne jest posiadanie rachunku osobistego w tym banku.
Istnieje możliwość dokonywania płatności BLIK, Apple Pay oraz Google Pay.
Dla posiadaczy konta walutowego istnieje także możliwość założenie lokaty walutowej na okres 3 bądź 6 miesięcy. Oprocentowanie lokat nie jest jednak zbyt zachęcające. Pełne zestawienie zamieszczamy poniżej.
Miejsce 4 ING
Kolejna oferta to konto walutowe ING, które możesz założyć w 3 podstawowych walutach:
- w euro EUR
- dolarach USD
- funta brytyjskich GBP.
Prowadzenie konta jest darmowe, opłata za kartę wynosi zaś 4,5 PLN miesięcznie. Istnieje także alternatywna karta której opłata miesięczna wynosi 10 PLN, ale w tym przypadku istnieje możliwość jej uniknięcia. Aby nie musieć płacić 10 złotych za kartę należy dokonać transakcji kartą na minimum 300 PLN miesięcznie.
Jeśli chodzi o konieczność założenie konta osobistego - jest ono wymagane jedynie gdy wnioskujesz o kartę wielowalutową. Brak dodatkowych opłat za przewalutowanie, waluty wymieniasz po ustalonym kursie.
Alternatywnymi rozwiązaniami dla konta walutowego w ING są kantor internetowy, konto oszczędnościowe w walucie, które będą dla Ciebie dostępne w aplikacji.
>>> zobacz też: Ranking kredytów gotówkowych wrzesień 2024. Najlepsze oferty kredytów gotówkowych we wrześniu
Miejsce 5 Santander
Ostatnia opisywana przez nas oferta konta walutowego to propozycja banku Santander, w którym możesz otworzyć rachunek walutowy w 12 różnych walutach obcych.
Opłata za konto jest pobierana i wynosi 10 PLN, ale tylko jeśli Twoje saldo na rachunku jest niższe niż 20 jednostek danej waluty. W innym przypadku opłata nie jest pobierana.
Dla kont w euro, dolarze czy funcie nie ma możliwości uniknięcia opłaty za korzystanie z karty. Wynosi ona 0,8 EUR/ 0,8 USD / 0,8 GBP miesięcznie. Podobnie jak w poprzednich przypadkach, otwarcie rachunku osobistego w Santander jest konieczne jedynie jeśli chcesz uzyskać kartę wielowalutową.
Jak widzisz oferty kont walutowych nie różnią się od siebie ogromnie jak to często jest w przypadku lokat czy kont osobistych. Tutaj wszystko działa na podobnych zasadach. Jeśli planujesz otworzyć konto walutowe przeanalizuj ofertę banku, w którym już posiadasz konto osobiste. Możliwe jest, że dla Ciebie jako stałego klienta istnieje możliwość negocjacji warunków lub też instytucja oferuje atrakcyjne warunki promocyjne.
Zależnie od tego w jakiej walucie chcesz otworzyć rachunek tak szeroka może być oferta i wybór. Jeśli jest to euro, dolar, frank czy funt będzie nieco trudniej dokonać wyboru, gdyż prawie każda instytucja bankowa oferuje taki produkt. Jeśli zaś zależy Ci na otwarciu konta w innej, egzotycznej walucie sytuacja może wyjaśnić się sama, gdyż znacznie mniejsza liczba banków oferuje taką możliwość.
Komentarze
Sortuj według: Najistotniejsze
Nie ma jeszcze komentarzy. Skomentuj jako pierwszy i rozpocznij dyskusję