Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Najlepsze konto walutowe. Ranking kont walutowych - kwiecień 2021

|
selectedselectedselected
Najlepsze konto walutowe. Ranking kont walutowych - kwiecień 2021 | FXMAG INWESTOR
freepik.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Coraz więcej osób podróżuje, pracuje za granicą, czy dokonuje zakupów online, płacąc przy tym obcymi walutami. Postęp technologiczny umożliwił korzystanie z kantorów internetowych czy kont walutowych, aby pomóc ludziom oszczędzać cenny czas. Posiadanie konta walutowego zdecydowanie ułatwia funkcjonowanie i pozwala przechowywać środki pieniężne w walucie innej niż PLN. Dodatkową możliwością jest dokonanie transakcji przewalutowania w bardzo szybkim czasie, bez konieczności wychodzenia z domu.

Z artykułu dowiesz się:

 • Co to jest konto walutowe,
 • Kto powinien zdecydować się na otwarcie konta walutowego,
 • Jak założyć konto walutowe,
 • Jakie opłaty wiążą się z posiadaniem konta walutowego,
 • I przede wszystkim, które instytucja oferuje najkorzystniejszą ofertę konta walutowego

Konto walutowe - definicja

Konto walutowe jest to rodzaj rachunku osobistego, zgodnie z nazwą, od tradycyjnego konta różni go waluta w jakiej jest prowadzone, W Polsce większość oferowanych przez banki rachunków walutowych dostępna jest w euro (EUR), dolarach (USD) oraz w funtach (GBP). Niektóre instytucje umożliwiają klientom prowadzenie konta w innych, bardziej egzotycznych walutach takich jak peso argentyńskie czy filipińskie. Posiadacz rachunku walutowego ma możliwość dokonywania transakcji w wybranej walucie, innych niż polski złoty. Jest to bardzo przydatne konto, szczególnie dla osób mających na co dzień do czynienia z obrotem walutami obcymi.

Jak funkcjonuje konto walutowe?

Konto walutowe pozwala jego posiadaczowi na prowadzenie konta w wybranej przez siebie na początku walucie. Klient instytucji oferującej usługę ma możliwość dokonywania wszelki operacji na koncie walutowy, podobnie jak odbywa się to na standardowym koncie rozliczeniowym. Do podstawowych transakcji jakie są dostępne dla posiadaczy konta należą:

 • korzystanie z karty walutowej,
 • wpłata i wypłata gotówki w bankomatach, wpłatomatach i oddziale banku (nie wszystkie punkty oferują wypłatę gotówki w walucie, w której prowadzisz rachunek),
 • dokonywanie przelewów krajowych,
 • dokonywanie przelewów zagranicznych SEPA i SWIFT,
 • wypłata gotówki za granicą.

Kto może założyć konto walutowe?

Reklama

Konto walutowe może zostać założone przez każdego, warunkiem jest jednak ukończenie 13 roku życia. Należy zwrócić uwagę, że prawie każdy może założyć konto, ale zastanówmy się czy każdy powinien? Rachunek walutowy jest przeznaczony dla osób, które dokonują obrotu walutami obcymi. Przykładowo jeśli otrzymujesz wynagrodzenie w walucie obcej, często podróżujesz, dokonujesz zakupów online, płacąc przy tym w inną walutą lub spłacasz kredyt w walucie innej niż polski złoty - rachunek walutowy może okazać się przydatny. Prowadzenie konta walutowego, zazwyczaj wiąże się z dodatkowymi kosztami, których lepiej nie ponosić jeśli nie istnieje taka potrzeba.

Opłaty za konto walutowe w kwietniu

Do najczęstszych opłat związanych z prowadzeniem konta walutowego i dokonywaniem za jego pośrednictwem różnych transakcji są:

 • opłata za otwarcie konta ( przeważnie nie jest pobierana),
 • stała opłata za prowadzenie konta, (zazwyczaj opłata jest bardzo łatwa do uniknięcia, poprzez spełnienie warunku wyznaczonego przez bank),
 • korzystanie z karty walutowej (nie wszystkie banki pobierają opłatę za korzystanie z karty, a w większości instytucji, które to praktykują, wystarczy wykonać kilka operacji, aby opłata nie była pobierana),
 • wypłata z bankomatów zagranicznych (większość banków oferujących prowadzenie konta walutowego umożliwia bezpłatne korzystanie z bankomatów za granicą),
 • wypłata i wpłata gotówki (tak jak zostało to wspomniane powyżej, nie wszystkie oddziały posiadają gotówkę w walucie, w jakiej jest prowadzone Twoje konto)
 • spread walutowy (różnica między ceną kupna, a ceną sprzedaży waluty, soread walutowy jest zyskiem dla banku).

Ranking kont walutowych kwiecień

Miejsce w rankingu

Nazwa banku

Dostępne Waluty

1

Alior Bank

EUR, USD, CHF, GBP, AUD, CAD, CZK, DKK, HUF, JPY, NOK, RUB, SEK, BGN, MXN, RON, ZAR, THB, ILS, HKD, HRK, TRY

2

mBank

EUR, USD, GBP, CHF, JPY, NOK, SEK, CZK, DKK, HUF, HRK

3

PKO

EUR, USD, GBP, CHF, DKK, NOK, SEK, CZK, HRK, HUF

4

Getin Bank, Millennium, Santander, Citi Handlowy

EUR, USD, GBP, CHF

5

Nest Bank, ING

EUR, USD, GBP

Tabela 1. Ranking kont walutowych na kwiecień, ze względu na liczbę dostępnych walut.

Miejsce w rankingu

Nazwa Banku

Opłaty za konto

Opłaty za kartę

1

Alior Bank

0 PLN

0 PLN

2

mBank

0 PLN

30PLN lub 0/7PLN

3

Getin Bank

0 PLN

0 PLN

4

Millennium

1 EUR/1 GBP/2 USD/2 CHF

1EUR

5

Santander

0/10 PLN

0,8 EUR /USD /GBP lub 0/8 PLN

6

Nest Bank

0 PLN

0 PLN/5 EUR/6 USD/4 GBP

7

ING

0 PLN

1,5 PLN/7 PLN

8

PKO

0/6,9 PLN

0 -8 PLN

9

Citi Handlowy

0/18/36/90/180 PLN

0 PLN

Tabel a 2. Ranking kont walutowych na kwiecień, ze względu na wysokość opłaty za prowadzenie konta i za korzystanie z karty.

Miejsce w rankingu

Nazwa Banku

Bankomaty za granicą

1

Alior Bank

0/9 PLN

2

mBank

0 PLN

3

Getin Bank

0PLN/4,5%,2EUR/USD/GBP/CHF

4

Millennium

1,5/2 EUR

5

Santander

2,5 EUR/USD/GBP lub 10 PLN/0 PLN

6

Nest Bank

1,2 EUR/1,6 USD/1 GBP

7

ING

0 PLN/5 PLN/3%kwoty

8

PKO

0 PLN-3%

9

Citi Handlowy

0/8 PLN

Tabela 3. Ranking kont walutowych na kwiecień, ze względu na wysokość opłaty za korzystanie z bankomatów za granicą.

Konto walutowe Alior Bank

Konto walutowe w Alior banku widnieje na pierwszym miejscu w powyższym rankingu, liczba dostępnych walut to aż 22. Opłata za prowadzenia konta i korzystania z karty nie jest pobierana. Wypłaty gotówki poza granicami kraju wynoszą 9 PLN, przy czym pierwsza wypłata w miesiącu jest darmowa.

Konto walutowe w mBank

Reklama

Konto walutowe w mBanku widnieje na drugiej pozycji w naszym rankingu, oferta dostępna jest w 11 różnych walutach. Opłata za prowadzenie konta nie jest pobierana, koszt za korzystanie z karty wynosi 30 PLN/rok lub 0/7 PLN na miesiąc. Korzystanie z bankomatów za granicą jest darmowe.

Konto walutowe Millennium

Konto walutowe w banku Millennium jest dostępne w 4 głównych walutach, opłata za prowadzenie konta wynosi 1 EUR/ 1 GBP/ 2 USD lub 2 CHF. Uniknąć opłaty można jeśli konto zostało założone przez aplikację Millenet lub do obsługi kredytu walutowego. Koszt związany z korzystaniem z karty wynosi 1 EUR.Opłata za korzystanie z bankomatów wynosi 1,5 EUR lub 2 EUR, zależnie od państwa.

Konto walutowe Santander

Konto walutowe Santander jest dostępne w 4 głównych walutach: euro, dolarze amerykańskim, funcie brytyjskim oraz franku szwajcarskim. Opłata za prowadzenie konta wynosi 10 PLN, jeśli saldo konta jest niższe niż 20 [EUR, GBP, USD,CHF], w przeciwnym razie opłata nie jest pobierana. Koszt związany z korzystaniem z karty wynosi 0,8 EUR/USD/GBP lub 0/8 PLN - aby uniknąć opłaty wystarczy wykonać 1 transakcję oraz zapewnić wpływ na konto na kwotę min 500 PLN. Opłata za korzystanie z bankomatów za granicą wynosi 2,5 EUR / USD / GBP (+ 2,8% za przewalutowanie w przypadku wypłat w walucie innej niż waluta rozliczeniowa rachunku) dla kart w EUR / USD / GBP.

Konto walutowe PKO BP

Konto walutowe PKO Banku Polskiego oferuje prowadzenie konta walutowego w 10 walutach. Koszt prowadzenia konta to 0 PLN, jeśli klient posiada kartę debetową lub 6,9 PLN. Koszt korzystania z karty 0-8 PLN. Opłata za korzystanie z zagranicznych bankomatów to od 0 PLN do 3% kwoty (opłata jest zależna od posiadanego konta osobistego w PKO BP).

Analiza rankingu kont walutowych w kwietniu. Na jakie podstawie powstaje ranking?

Ranking powstał na podstawie zebranych danych dostępnych na stronach banków funkcjonujących na terenie kraju. Pierwsza tabela przedstawia ranking ofert kont walutowych, ze względu na liczbę dostępnych walut. Kolejne dwie tabele to ranking, gdzie po uwagę został wzięty koszt prowadzenia konta, korzystania z karty oraz opłaty za dokonywanie wypłat z bankomatów za granicą.

Opinie konsumentów o kontach walutowych

Reklama

Opinie klientów na temat kont walutowych są różne, jednak w większości instytucji, posiadających rachunek walutowy w ofercie działają one na bardzo podobnych zasadach. Różnicą są jedynie możliwe do wystąpienie opłaty i koszty oraz dostępne waluty. Przed dokonaniem wyboru odnośnie konkretnej oferty, zapoznaj się z dostępnymi rankingami i porównaniami. Przede wszystkim zwróć uwagę na ofertę banku, w którym posiadasz konto osobiste, instytucje bankowe często przygotowują lepszą ofertę dla osób prowadzących już rachunek. Korzystasz z konta walutowego? Podziel się w komentarzu swoją opinią o wybranym przez Ciebie rachunku walutowym.

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Wiktoria Gut

Wiktoria Gut

Redaktor portalu FXMAG


Tematy

EUR/USD konto walutowe mbank konto oszczędnościowe walutowe konto firmowe walutowe konto walutowe porównanie konto walutowe ranking konto walutowe alior bank konto walutowe pko konto walutowe oszczędnościowe konto walutowe euro alior bank konto walutowe konto walutowe santander konto walutowe o co chodzi konto walutowe nest bank konto walutowe mbank opinie konto walutowe alior bank opinie konto walutowe pekao ing konto walutowe jak założyć konto walutowe konto walutowe przez internet konto walutowe getin bank konto walutowe alior alior konto walutowe jak działa konto walutowe najlepsze konto walutowe santander konto walutowe pko bp konto walutowe bnp paribas konto walutowe konto oszczędnościowe walutowe ranking mbank konto walutowe konto walutowe ing pko konto walutowe konto walutowe millenium konto walutowe pko bp millennium konto walutowe pko sa konto walutowe credit agricole konto walutowe konto walutowe pko sa bank millennium konto walutowe konto walutowe pekao sa konto walutowe ing opinie ing bank konto walutowe pekao konto walutowe pekao sa konto walutowe getin bank konto walutowe konto walutowe pko bp opinie konto walutowe credit agricole mbank konto walutowe opinie konto walutowe inteligo nest bank konto walutowe konto walutowe pko sa opinie idea bank konto walutowe konto walutowe korona norweska ing konto walutowe opinie millenium konto walutowe konto walutowe mbank opłaty alior bank konto walutowe logowanie alior bank konto walutowe opinie mbank konto walutowe opłaty konto walutowe opinie konto walutowe nok jakie konto walutowe konto walutowe ipko konto walutowe w mbanku konto walutowe bank spółdzielczy konto walutowe alior opinie milenium konto walutowe konto walutowe pkobp bgż konto walutowe pkobp konto walutowe konto walutowe jak działa eurobank konto walutowe konto walutowe w pko najtańsze konto walutowe darmowe konto walutowe konto walutowe millenium opinie konto walutowe w alior banku oszczędnościowe konto walutowe bezpłatne konto walutowe bank spółdzielczy konto walutowe konto walutowe alior logowanie ing konto walutowe opłaty konto walutowe po angielsku millenium bank konto walutowe pko bp konto walutowe opłaty konto walutowe w ing jak wpłacić euro na konto walutowe przelew na konto walutowe w jakim banku konto walutowe bank pocztowy konto walutowe czy komornik może zająć konto walutowe aliorbank konto walutowe gdzie najlepiej założyć konto walutowe konto walutowe w pko bp w jakim banku założyć konto walutowe konto walutowe korona szwedzka citibank konto walutowe konto walutowe bgż konto walutowe w millenium mbank konto walutowe wypłata gotówki konto walutowe alior bank logowanie ranking kont walutowych usd ranking kont walutowych w euro ranking kont walutowych firmowych ranking kont walutowych sek ranking kont walutowych gbp ranking kont walutowych dla firm ranking kont walutowych raiffeisen ranking kont walutowych eur konto walutowe dolar konto walutowe w euro konto walutowe w dolarach konto walutowe we frankach konto walutowe w funtach konto walutowe w koronach norweskich najlepsze konto walutowe w euro najlepsze konto walutowe w dolarach najlepsze konto walutowe kwiecień konto walutowe kwiecien konto walutowe kwiecień 2021 konto walutowe kwiecień ranking ranking kont walutowych kwiecień
Reklama
Reklama