• Sklep
  • Odbierz prezent
Bittrex - opis giełdy

Bittrex - jedna z największych i najpopularniejszych amerykańskich giełd kryptowalut na świecie, która rozpoczęła działalność w 2013 roku z inicjatywy Billa Shihara, Richie Lai i Ryan Hentz. Jej siedziba znajduje się w Stanach Zjednoczonych, w Las Vegas. Stwarza użytkownikom możliwość handlu ogromną ilością par, gdyż posiada ona do dyspozycji 190 kryptowalut.

 

Wpłaty i wypłaty 

Na giełdzie Bittrex co prawda nie ma możliwości kupna/sprzedaży kryptowalut za pomocą walut FIAT, ale Bittrex udostępnia pary oparte na Tethet (USDT) czyli kryptowalucie, która jest odpowiednikiem amerykańskiego USD. Przelewy są księgowane po godzinie 4PM PST w stosunku 1 do 1 tj. 1$ = 1 USDT (Tethet).Użytkownikom ze zweryfikowanym kontem Enhanced Verified Bittrex umożliwia zakup USDT w wysokości 100 000 USD lub większej za pomocą zgłoszenia  do supportu a następnie wykonania przelewu. Oferowany przez  Bittrex dzienny limit  wypłat jest bardzo wysoki.  Świadczy to o stosowanych profesjonalnych zabezpieczeniach przed atakami i próbą kradzieży środków. Wszyscy, którzy posiadają w pełni zweryfikowane konto i mają włączone zabezpieczenie 2FA, dysponują możliwością wypłaty 100 BTC dziennie. Bittrex dzięki wydajnej i zautomatyzowanej platformie monitorowania pozwala na dostarczanie użytkownikom najszybszych dostępnych  transakcji a także aktualizację informacji o saldzie, handlu i portfelu.                                                                                                                   

 

Prowizja i handel 

Klienci giełdy Bittrex muszą od każdej transakcji płacić prowizję na poziomie 0,25%. Oferta  kupna/sprzedaży kryptowalut musi minimalnie wynosić 100 000 Satoshi. 

 

Polityka Anti-Money Laundering (AML) & Know Your Customer (KYC)         

Giełda Bittrex i wszystkie prowadzone na niej operacje  odpowiadają  przed Sądem Okręgowym Stanów Zjednoczonych i podlegają pod prawo stanu Waszyngton. Bittrex przestrzega Ustawy o tajemnicy bankowej, prawa dotyczącego sankcji gospodarczych oraz innych wymogów prawnych i regulacji, aby usługi nie były wykorzystywane do prania pieniędzy, wspierania terroryzmu, popełniania oszustw ani innych nielegalnych działań. Wszystkie spory są rozstrzygane przez Sąd Okręgowy Stanów Zjednoczonych dla Zachodniego Dystryktu Waszyngton lub przez Sąd Stanowy położony w hrabstwie King.

 

Weryfikacja i zabezpieczenia                                                                                     

W październiku 2017 roku Bittrex rozpoczął losową weryfikację użytkowników blokując możliwość wypłat aż do przeprowadzenia przez nich weryfikacji konta. Równocześnie umożliwił włączenie dwuskładnikowego uwierzytelniania (2FA) przy użyciu aplikacji Google Authenticator.  Aby zachęcić do włączenia tej funkcji użytkownikom bez włączonego 2FA Bittrex zmniejszył limity wypłat. Do weryfikacji potrzebny jest paszport, dowód osobisty lub prawo jazdy oraz kamerka  internetowa.

 

Laboratorium Bittrex

W zakładce Lab możemy znaleźć nowe funkcjonalności w trybie wcześniejszego dostępu.

Należą do nich:

Any2Any Convertor – jest to narzędzie umożliwiające szybką wymianę danej kryptowalut na inną poprzez automatyczne zlecenie kupna/sprzedaży na giełdzie.

Auto-Sell – funkcja automatycznej sprzedaży kryptowalut. Jest to udogodnienie skierowane do górników. Po włączaniu automatycznej sprzedaży co 10 sekund jest sprawdzany stan konta, jeśli jest wyższy niż minimalna wartość zlecenia to system sprzeda kryptowalutę po cenie dostępnej na giełdzie.

 

Plusy i minusy giełdy Bittrex

Plusy?                                                                                                                                            

Podstawową zaletą giełdy Bittrex jest stosowany szeroki wachlarz narzędzi do analizy technicznej. W celu zwiększenia innowacyjności w zakresie blockchain, Bittrex wspiera zarówno nowe jak           i uznane zespoły blockchain,stwarza możliwości coraz większego wyboru technologii blockchain i tokenów cyfrowych. Ogromnym plusem jest duży wybór tokenów do wymiany. Wszystkie nowe tokeny cyfrowe notowane na platformie transakcyjnej  Bittrexu zawsze przechodzą rygorystyczny przegląd.   .                                                                                                                                            

Minusy?

Wizerunkowo Bittrex miał kilka wpadek związanych z trudną obsługą klienta a także  częstym zawieszaniem portfeli giełdowych. Opłata transakcyjna – 0,25% stawia Bittrex w czołówce najdroższych platform wymiany kryptowalut. Patrząc na  interfejs giełdy Bitterx pomimo,że nie wyróżnia się on  niczym szczególnym to przyciąga on coraz więcej klientów.


Jan Gajewski

Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego Wydziału Ekonomii Finansów i Zarządzania. Aktywny inwestor obecny na rynku Forex od 9 lat. Inwestuje głównie na długoterminowych pozycjach i specjalizuje się w analizie technicznej. Pracował w bankowym dziale analiz na stanowisku anlityk finanoswy.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk