Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Zakątek kryptowalut – Bitcoin (BTC) traci świąteczny impet, ale osiąga najwyższy w historii wskaźnik haszów!

|
selectedselectedselected
Zakątek kryptowalut – Bitcoin (BTC) traci świąteczny impet, ale osiąga najwyższy w historii wskaźnik haszów!  | FXMAG INWESTOR
freepik.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

BTC silnie rosło w kolejnych dniach w okresie świątecznym, osiągając poziom blisko 52 000 dolarów. Ale od tego czasu ponownie, aczkolwiek na krótko spadło poniżej 46 000 dolarów. Obecnie notuje się tuż powyżej tej granicy, około 46 300 dolarów.

W międzyczasie Ethereum zmagał się z okresem świątecznym jedynie krótko utrzymując cenę powyżej 4000 dolarów. ETH przez cały ostatni miesiąc znajdował się w trendzie spadkowym, a od początku nowego roku tylko przez krótki czas zdołał osiągnąć poziom powyżej 3800 dolarów. Kryptowaluta kosztuje obecnie około 3700 dolarów.

Prezydent Salwadoru prognozuje przyszłość bitcoina

Jawnie popierający bitcoina prezydent Salwadoru, Nayib Bukele, przedstawił serię prognoz dotyczących kryptowalut w 2022 roku.

Bukele wierzy, że BTC osiągnie wartość 100 000 dolarów za token w przyszłym roku, co byłoby dużym wzrostem cen podobnym do tego, który rozpoczął się w lipcu zeszłego roku. Przewidział również, że dwa kolejne kraje pójdą w ślady Salwadoru, przyjmując bitcoin jako legalny środek płatniczy. Salwador jest obecnie jedynym krajem na świecie, w którym BTC jest oficjalnym formalnie środkiem płatniczym, chociaż w wielu innych jest to obecnie akceptowana forma transakcji, jeśli nie oficjalnie usankcjonowana.

We wrześniu ubiegłego roku naród Ameryki Środkowej uczynił bitcoin oficjalną walutą

Inne kraje Ameryki Środkowej oraz państwa, takie jak Ukraina bez wątpienia będą nadal z zainteresowaniem przyglądać się projektowi Bukele. Bukele powiedział również w swoich przewidywaniach, że BTC stanie się w tym roku „poważną kwestią wyborczą” w USA i że tak zwane „obligacje wulkaniczne” Salwadoru staną się nadmiernie subskrybowane.

Reklama

Na koniec powiedział również, że na konferencji Bitcoin, która ma się odbyć między 6 a 9 kwietnia, będzie „ogromna niespodzianka”. Jednak Bukele został już zapowiedziany jako jeden z prelegentów.

 

Bitcoin osiąga najwyższy w historii wskaźnik haszów

Wskaźnik liczby haszów bitcoina osiągnął najwyższy w historii poziom 207,53 eksahashów na sekundę (EH/s).

Nowy rekord pojawił się w sobotę (1 stycznia), tuż przed 13. urodzinami kryptowaluty

Wskaźnik BTC odpowiada sile sieci i liczbie aktywnych kopaczy. Rekordowy wskaźnik haszowania jest pozytywnym znakiem dla jego rozwoju - szczególnie po tym, jak te liczby gwałtownie spadły po całkowitym zakazie w Chinach. Wielu kopaczy przenosi się jednak na bardziej otwarte terytoria i nowe operacje ustalają współczynnik haszowania, wydaje się więc, że od końca czerwca ubiegłego roku wskaźnik ten mocno się odbił.

Square Enix przejdzie do NFT

Znany wydawca gier wideo, Square Enix, twierdzi, że ma duże plany dotyczące niewymiennych tokenów (NFT) i gier typu blockchain. W swoim noworocznym liście prezes Yosuke Matsuda powiedział, że firma może być gotowa do wydawania własnych NFT i planów dotyczących metaverse.

Jednak Matsuda wydał ostrzeżenie dotyczące NFT, pomimo jego widocznego entuzjazmu dla tej technologii, mówiąc: „Od czasu do czasu obserwujemy przykłady przegrzanego handlu cyfrowymi towarami opartymi na NFT o nieco spekulacyjnym wydźwięku, niezależnie od obserwowanej wartości dostarczanych treści.”

Reklama

„Oczywiście nie jest to idealna sytuacja, ale spodziewam się, że w końcu pojawią się odpowiednie umowy dotyczące towarów cyfrowych, ponieważ stają się one coraz bardziej powszechne wśród społeczeństwa, a wartość każdej dostępnej treści zostanie skorygowana do ich prawdziwej szacowanej wartości. Dokładam starań, aby stały się tak znane, jak handel fizycznymi dobrami”.

O grach opartych na technologii blockchain Matsuda powiedział, że widział wiele osób sceptycznie nastawionych do pomysłu „graj, aby zarobić”, gdy głównym celem gier jest zabawa, ale dodał, że „graj, aby przyczynić się” może być cennym punktem pośrednim dla firmy. Dodał, że postępy w „tokenomice” odegrają dużą rolę w interakcji graczy z grami opartymi na technologii blockchain, tworząc samowystarczalny udział i wkład w projekty.

 

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Simon Peters

Simon Peters

Simon Peters jest analitykiem kryptowalut w eToro, ze szczegółową wiedzą na temat rynków i branży krypto. Pełniąc swoją funkcję w eToro, pomaga również klientom z dużym kapitałem w inwestowaniu w kryptowaluty. Simon jest absolwentem Wydziału Inżynierii Mechanicznej Uniwersytetu Brunel w Londynie i posiada certyfikat CFA UK Level 4 w zakresie zarządzania inwestycjami.

 


Reklama
Reklama