USA ponownie rozmawiają z Chinami. Duże zakupy Ethereum. Podsumowanie dnia
Co wydarzyło się tego dnia na rynku kryptowalut? Otrzymaliśmy przede wszystkim newsa, który może pomóc branży odzyskać niedawny blask.

Co wydarzyło się tego dnia na rynku kryptowalut? Otrzymaliśmy przede wszystkim newsa, który może pomóc branży odzyskać niedawny blask.
Ten dzień stał zdecydowanie pod znakiem wznowionych negocjacji USA-Chiny. Od tego też zaczniemy.
USA ponownie rozmawiają z Chinami na temat ceł. To kolejny etap negocjacji. Wcześniej oba mocarstwa rozmawiały w Genewie. I gdy wszystko zaczęło wskazywać na to, że wielkimi krokami zbliżamy się do porozumienia, Pekin na nowo rozpętał konflikt - zablokował eksport metali ziem rzadkich do dostawców największych producentów samochodów w USA. W efekcie doszło do ponownego podgrzania nastrojów.
Teraz sytuacja ponownie ma być ratowana w czasie negocjacji, tym razem w Londynie. Chodzi o wynegocjowanie nowych warunków współpracy handlowej.
Tak naprawdę zakończenie sporu jest na rękę obu stronom - USA potrzebują m.in. metali ziem rzadkich, z kolei Chiny tracą, bo ich eksport do USA spadł o 34,4%, czyli najwięcej od lutego 2020 r..
W odpowiedzi na rozpoczęcie nowego etapu negocjacji wyceny kluczowych kryptowalut zaczęły na nowo rosnąć.
Biuro Antykorupcyjne w Argentynie poinformowało, że Javier Milei nie jest winny promocji scamu LIBRA.
Najpierw cofnijmy się do lutego br., kiedy to na rynku pojawił się token LIBRA, który "na papierze" miał wspierać gospodarkę Argentyny. Nie byłoby w tym niczego złego, gdyby nie to, że projekt na swoim profilu na X zaczął promować prezydent kraju Javier Milei i to, że projekt okazał się ostatecznie scamem, który pochłonął ponad 250 mln USD inwestorów. Po prostu kurs LIBRA został nagle "spompowany", wiele wskazuje na to, że przez jego twórców, którzy zgarnęli płynność, pozostawiając inwestorów z niemal bezwartościowymi aktywami. Doszło najpewniej do klasycznego pump & dump.
Milei promował LIBRA na X. Gdy okazało się, że token był częścią scamu, został przez swoich politycznych rywali oskarżony o współpracę z oszustami. Domagano się jego impeachmentu. Teraz jednak Biuro Antykorupcyjne ogłosiło, że prezydent jest niewinny. Nie chodzi jednak o brak jego powiązań z przestępcami, ale to, że... skorzystał z X jako osoba prywatna, a nie publiczna. Polityk miał wykorzystać profil na X do "wyrażenia swoich poglądów politycznych i osobistych".
Znamy już dane dot. wpływów do ETF-ów ETH za poprzedni tydzień. W samym minionym tygodniu fundusze zostały zasilone kwotą nieco ponad 281 000 000 USD. Skupują ETF-y BlackRocka i Fidelity.
Wiele zaczyna wskazywać na to, że inwestorzy przygotowują się na zatwierdzenie stakingu w ETF-ach, którą to decyzję ma podjąć SEC. Do tego mogą skupować ether, który względem bitcoina jest już mocno przeceniony.
Spółka Strategy nabyła aż 1045 bitcoinów za 110,2 mln USD. Wszystko w ramach trwającego od 2020 r. procesu akumulacji kryptowaluty. Obecnie firma ma już 582 000 BTC, które zostały kupione za około 40,8 mld USD po średniej cenie 70 086 za 1 BTC.
Wszystko dzieje się w czasie, gdy bitcoin ponownie drożeje i znajduje się powyżej 107 500 USD. To zaledwie o 3,9% niżej niż wynosi ATH kryptowaluty.
Komentarze
Sortuj według: Najistotniejsze
Nie ma jeszcze komentarzy. Skomentuj jako pierwszy i rozpocznij dyskusję